Postet nga: Prokuroria Speciale

Prokuroria Speciale e Kosovës ka nisur hetimet për ngjarjet në Prekaz më 1998

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka hapur hetime me qëllim të zbardhjes së rastit të sulmit të forcave serbe kundër Familjes Jashari në Prekaz më 5, 6, ...

Ngrihet aktakuzë ndaj ish-gjykatësit Rafet Ismailit dhe ish-policit Blerim Gashi

Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë ndaj ish-gjykatësit Rafet Ismaili dhe ish-policit Blerim Gashi për veprën penale - ushtrim i ndikimit.

Prokurori Special Haki Gecaj ia lehtëson barrën të akuzuarit për drogë, e organizim të grupit kriminal

Gëzim Abazi dhe Lutfi Nebiu janë ulur sot në bankën e të akuzuarve për t`u përballur me aktakuzën e Prokurorisë Speciale, e cila i ...

Me autorizim të Prokurorisë Speciale arrestohet një dëshmitar për krime lufte në Istog

Një person është arrestuar gjatë ditës së sotme nga policia me autorizim të Prokurorisë Speciale.

Dëshmitari i mbrojtur tregon për jetën dhe stërvitjet në kampet e Sirisë

I liruar nga gjykata e Prishtinës por i kthyer në rigjykim nga Apeli, Leonis Frangu ka dalë të hënën sërish para gjyqit për t’u ...

Prokuroria ngrit aktakuzë për krime lufte

Prokuroria Speciale e Kosovës, ka ngritur sot aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër të pandehurit G.S., pasi që ka marrë pjesë në dëbimin e ...

Aktakuzë ndaj gjykatësit Sali Berisha për ryshfet dhe armë pa leje

Prokuroria e Shtetit ka njoftuar se kryeprokurori i Prokuororisë Sepciale, Blerim Isufaj, ka ngritur aktakuzë ndaj gjykatësit Sali Berisha, i cili dyshohet për veprën penale ‘Marrje e ...

Momenti kur Sabit Geci largohet nga vendi ku është intervistuar nga Gjykata Speciale - VIDEO

Ish eprori i UÇK-së, Sabit Geci është intervistuar sot nga zyra e Prokurorit të Specializuar.