Postet nga: Prokuroria Sepciale

Gjykata e Prishtinës vendos ndaj dy personave që u arrestuan në rastin e 400 kg kokainë

Gjykata e Prishtinës ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditëve për dy të dyshuarit në rastin e 400 kilogramëve kokainë që janë sekuestruar në Lipjan në ...

Agjencia Kundër Korrupsion: Rasti i drejtorit dhe zv/drejtorit të RTK-së është përcjellë në Prokurorinë Speciale

Agjencia Kundër Korrupsionit ka konfirmuar për KALLXO.com se e ka përcjellë në prokurori rastin në të cilin përfshihet drejtori i përgjithshëm i Radiotelevizionit ...

Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë ndaj tetë personave për kontrabandim me imigrantë

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë ndaj tetë personave për pjesëmarrje ose organizim të grupit kriminal ...

Albin Kurti: Do rrisim numrin e Prokurorëve për gjykim e krimeve të luftës në mungesë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se edhe 22 vite pas luftës, hetimi dhe gjykimi i krimeve ka mbetur i heshtur nga sistemi i ...

Gjykimi i Qemajl Mustafës për krim të organizuar kthehet në pikën zero

Kanë kaluar katër vite prej kur Prokuroria Speciale e Kosovës kishte ngritur aktakuzën voluminoze kundër ish kryetarit të Gjilanit Qemajl Mustafa dhe 38 të akuzuarve të tjerë.

Veri - Digjen goma në rrugë për të penguar aksionin e Policisë - FOTO

Forcat e Policisë së Kosovës kane kaluar barrikadën e vendosur nga banorë serbë në Zubin Potok.

Gjykimi për Krime Lufte ndaj Fatmir Limajt Drejt Fundit

Në Gjykatën Themelore të Gjakovës është  paraparë që sot të mbahet seanca e fundit në gjykimin për krime lufte ndaj zëvendëskryeministrit Fatmir Limaj.