Postet nga: prokuroria në Prishtinë

Prokuroria jep detaje për arrestimin e të dyshuarit të katërt për rastin e vrasjes së Liridona Ademajt

Një person është arrestuar sot gjatë ditës si i dyshuar në lidhje me rastin e vrasjes së Liridona Ademajt.

Dyshohet se ngacmoi gazetaren për 4 vjet rresht, Prokuroria i ngrit aktakuzë

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka ngritur aktakuzë ndaj një personi për veprën penale “ngacmimi” që dyshohet ta ketë bërë ndaj një gazetareje në një periudhë katër ...

Mjeku i ndaluar për marrje ryshfeti, në vitin 2018 i ishte bashkuar NISMA-s

Sami Delijaj, mjeku i ndaluar sot për marrje ryshfeti në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, në vitin 2018 i ishte bashkuar partisë NISMA Socialdemokrate.

Aktakuzë ndaj një personi për kanosje ndaj deputetit Avdullah Hoti

Prokuroria e Prishtinës ka ngritur aktakuzë ndaj një personi për veprën penale - kanosje.

Të plagosurit me thikë në hotelin në Prishtinë të dyshuar për vrasje të rëndë

Dy personat që mbetën të plagosur me thikë sot në rastin e vrasjes që ndodhi në lagjen “Arbëria” në Prishtinë po konsiderohen si të dyshuar për kryerjen ...

Vrasja në Prishtinë, detaje të reja nga prokuroria

Një person i moshës afër 56-vjeçare ka mbetur i vdekur dhe dy të tjerë u plagosën gjatë ditës së sotme në lagjen “Arbëri” në ...

Vrasja në Fushë Kosovë, Prokuroria jep detaje

Një burrë 41-vjeçar është vrarë mbrëmë në rrugën Pjetër Budi në Fushë Kosovë.

Prokuroria: Burri dyshohet se vrau gruan me sëpatë

Një mjet i mprehtë më saktësisht një sëpatë po dyshohet se është arma e krimit i cili ndodhi në orët e hershme të mëngjesit të sotë...