Postet nga: Prokuroria në Pejë

Dyshohet se e goditi gruan me bisht të lopatës, prokuroria kërkon paraburgim

Një burrë dyshohet se i ka shkaktuar lëndime trupore bashkëshortes pasi që e ka goditur disa herë me bisht të lopatës.

Prokuroria mbyll rastin e mauneve me fotot e Putinit dhe Karaxhiqit

Prokuroria e Pejës e ka mbyllur rastin për qarkullimin e dy maunave në qytetin e Pejës, njëri me foton e presidentit rus, Vladimir Putin, e tjetri ...

Prokuroria po heton si hyri në Kosovë cisterna me posterin e Putinit

Prokuroria e Pejës tha sotse është duke e hetuar rastin ku sot në qytetin e Pejës kanë qarkulluar dy maune, njëra me fotografinë e presidentit rus, Vladimir ...

Aktakuzë për vjedhje në një barnatore në Deçan

Prokuroria e Pejës ka përpiluar aktakuzë kundër dy të akuzuarve për vepër penale të vjedhjes së rëndë.

Në Graboc të Pejës identifikohen mbetje mortore, Prokuroria heton rastin

Mbetjet mortore të një trupi të pajetë janë gjetur sot në fshatin Graboc të Pejës.

Pejë: Prokuroria heton stafin mjekësor për vdekjen e pacientes nga Istogu me COVID-19

Prokuroria e Pejës ka filluar hetimet ndaj stafit mjekësor të Spitalit Rajonal të Pejës që kishte trajtuar rastin e 39 vjeçares nga Istogu, që dyshohet se ka ...

Kanoset kryetari i Pejës, i dyshuari arrestohet në Podujevë

Një person është arrestuar nga policia e Pejës nën dyshimin se e ka kanosur kryetarin e komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri.

I afërmi i Qerim Kelmendit u intervistua në prokurori pak orë para vrasjes së tij

Disa orë para se Qerim Kelmendi të gjendej i karbonizuar në makinën e tij në fshatin Zahaq të Pejës, Prokuroria e Pejës kishte intervistuar një të afë...