Postet nga: Prokuroria e Shtetit

Vrasja e Liridona Murselit, Prokuroria: Kërkesa për masë të paraburgimit ndaj tre të dyshuarve brenda afatit do t`i dorëzohet gjykatës

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka përpiluar kërkesën për caktimin e masës së paraburgimit ndaj tre personave te dyshuar për vrasjen e Liridona Murselit më 29 ...

Tre persona hasen të vdekur në lokacione të ndryshme, policia e prokuroria po hetojnë rastet

Në raportin ditor të policisë është përmendur se janë iniciuar tri raste për hetim mbi vdekjen për tre persona të cilët u hasën në lokacione ...

Gjilan, 19-vjeçari që vdiq në vendin e punës dyshohet se ka rënë në hinkë të mbushur me beton

Inspektorati i Punës ka bërë të ditur se punëtori që vdiq të hënën në vendin e punës në fshatin Budrikë të komunës së ...

Mosbesimi i shprehur i presidentes në Prokurori, sinjal jo i mirë

Ende nuk dihet nëse Prokuroria e Shtetit ka nisur ndonjë hetim lidhur me “presionet” dhe “kërcënimet” ndaj presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, të cilat ajo pretendon ...

Kurti: I pakuptimtë mosveprimi i Prokurorisë së Shtetit për trazirat në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka kritikuar punën e institucioneve të drejtësisë për të vënë para drejtësisë ata që kanë destabilizuar situatën në ...

Kosova qe 6 muaj pa drejtor policie, e 10 muaj pa kryeprokuror

Janë bërë 6 muaj prej kur Samedin Mehmeti hoqi dorë nga posti i drejtorit të përgjithshëm të Policisë, e 10 muaj prej kur ka përfunduar mandati i Aleksandë...

Reagim i Rrjetit të Grave për rastin e dhunimit të 11 vjeçares

Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) ka kërkuar të merren masa disiplinore ndaj prokurorëve të përfshirë në hetimet dhe aktakuzën, në rastin e dhunimit të 11 ...

Policia e kosoves

Dyshohet se dëmtuan buxhetin komunal në vlerë 300 mijë euro, kërkohet paraburgim për 9 zyrtarët e arrestuar në Lipjan

Prokuroria e Shtetit ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit për 9 zyrtarët komunalë të arrestuar dje në Lipjan.