Postet nga: prokuroria e prizrenit

Dosja e fajdeve në Prizren - LIVE

Sonte në "Kallxo Përnime" po transmetohen pamje ekskluzive të arrestimeve të cilat u realizuan për fajde në Prizren.

Ngritet aktakuzë ndaj shtetasit të Shqipërisë, tentoi të hyjë në Kosovë pa certifikatë të vaksinimit dhe 50 euro ryshfet

Prokuroria e Prizrenit ka ngritur aktakuzë ndaj një shtetasi të Shqipërisë nën dyshimin se i njëjti ka ofruar ryshfet për kalim të kufirit Shqipëri - ...

Prizren, aktakuzë ndaj një kompanie dhe një të dyshuari për degradim të mjedisit

Prokuroria e Prizrenit ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë ndaj “D.C” Sh.P.K. - person juridik dhe ndaj të pandehurit me iniciale H.E.

Lufta kundër grabitësve - LIVE

Sonte në emisionin "Kallxo Përnime" po transmetohen pamjet ekskluzive të arrestimit të të dyshuarve për plagosjen, sulmin ndaj Policisë, e tentim-grabitjen në një argjendari në qendër të ...

Doganieri akuzohet se ka marrë 20 euro ryshfet

Një zyrtar doganor po akuzohet nga prokuroria se në pikëkalimin kufitar Vermicë ka marrë ryshfet prej 20 euro për t’i mundësuar një personi që mos të e ...

Kërkohet paraburgim për një person për posedim dhe shitje të narkotikëve

Prokuroria e Prizrenit, ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Prizren, caktimin e masës së paraburgimit ndaj të pandehurit A.Sh., për shkak të dyshimit për posedim, ...

Apeli refuzon kërkesën për përjashtimin e Prokurorisë së Prizrenit dhe prokurorit në rastin e Iran Badallit

Prokuroria e Apelit, e ka refuzuar si të pabazuar kërkesën e avokates së të akuzuarit Iran Badalli, për përjashtimin nga procesit të Prokurorisë së Prizrenit dhe ...

Prokuroria në Prizren nis të mbledhë informacione për fletëvotimin që u gjet në oborr të shkollës

Prokuroria Themelore e Prizrenit ka konfirmuar se ka nisur mbledhjen e informacioneve në lidhje me fletëvotimin që u gjet në oborrin e shkollës “Abdyl Frashëri” në Prizren.