Postet nga: prokuroria e prizrenit

Dosja e Prokurorisë së Prizrenit: I dyshuari e varrosi kufomën në varrin e një të vdekure tjetër

Prokuroria e Prizrenit ka ngritur aktakuzë ndaj një zyrtari të kompanisë regjionale të mbeturinave ‘’Eko Regjioni”,  i cili po dyshohet se ka hapur varrin e një të vdekuri për ...

30 ditë paraburgim për të arrestuarit për kontrabandimin e 700 shtetasve të huaj

16 të arrestuarit për kontrabandimin e shtetasve të huaj do të qëndrojnë për 30 ditë në paraburgim. Kështu vendosi gjyqtari i procedurës paraprake pasi analizoi kërkesë...

Dosja e Prokurorisë: Kjo është skema që dyshohet se u përdor për kontrabandimin e 700 të huajve

Mbi 700 të huaj dyshohet se u kontrabandën përmes kufirit Shqipëri, Kosovë, Serbi nga një grup i  qytetarëve për 5 muaj rresht.

Kërkohet dënimi i komandantit policor në Zhur, dyshohet se ia ktheu vozitëses patent-shoferin e konfiskuar

Prokuroria e Prizrenit kërkoi të martën dënimin e komandantit të nënstacionit policor në Zhur, Ziber Susuri.

Prokuroria kërkon paraburgim për profesorin e dyshuar për pedofili

Prokuroria e Prizrenit ka njoftuar se ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit për profesorin F. K., i cili dyshohet për pedofili në Prizren.

Kërkohet paraburgim për 6 të dyshuarit që u kapën me rreth 60 kg marihuanë

Prokuroria e Prizrenit ka kërkuar masën e paraburgimit për 6 të dyshuarit, që u kapën ditë më parë gjatë një aksioni të anti-drogës, në të cilin ...

Aktakuzë ndaj të dyshuarit për të shtëna me armë në një aheng familjar

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit E. H., për armëmbajtje pa leje dhe përdorim të armës.

Përmbajtja e kërcënimit ndaj kryeprokurorit, kryetarit të Gjykatës e komandantit të policisë së Prizrenit

Gjykata Themelore e Prizrenit sot gjatë ditës ka shqiptuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh për të dyshuarin S.K., i cili dyshohet që përmes një ...