Postet nga: Prokuroria e Pejës

Pejë, 3 muaj burg me kusht se e grushtoi gruan

Burri me inicialet E.K është dënuar me 3 muaj burg me kusht dhe 100 euro gjobë për rrahjen e gruas së tij.

Prokuroria jep detaje për tentim vetëvrasjen në Pejë, dyshohet se u bë me shtytje

Një vajzë është hedhur nga dritarja e banesës së saj dje në Pejë.

Dosja e vrasjes së Tahir Zemajt e mbuluar nga pluhuri në Prokurorinë e Pejës

Ndonëse sot kanë kaluar 17 vjet nga vrasja e komandantit të luftës çlirimtare, kolonel Tahir Zemaj, Prokuroria e Pejës ende pa risi në hetimin e këtij rasti.

Tensione në gjykimin për vrasjen e dy vëllezërve Ramaj në Shaptej të Deçanit

Me tensione është përshkruar seanca për vrasjen e dy vëllezërve në Shaptej të Deçanit, për çka po gjykohen babë e bir, Sali e Durim ...

Kryetari i Klinës para gjyqit për punësimin e vajzës së tij

Zenun Elezaj, kryetar i komunës së Klinës është ulur sot në bankën e të akuzuarit në gjykatën e Pejës.

Gjykimi për veteranët e rrejshëm të UÇK-së, i akuzuari nuk paraqitet në Gjykatën e Pejës

Veterani luftëtar i UÇK-së, Afrim Morina i akuzuar se ka prezantuar dokument të falsifikuar me qëllim të përfitimit të pagës se statusit të veteranit luftë...

Kryetari i Klinës nesër në gjyq për akuzën për punësim të vajzës

Kryetari i Komunës se Klinës, Zenun Elezaj, pritet të dalë nesër para Gjykatës së Pejës, për t’u ballafaquar me akuzën e Prokurorisë ...

Pejë, arrestohet Princ Dobroshi

Policia e Pejës ka njoftuar se sot ka arrestuar 2 persona, për të cilët dyshohet se ishin të përfshirë në një përleshje fizike mes shumë vetash ...