Postet nga: Prokuroria e Pejës

Hulumtimi i KALLXO.com, Prokurorja: Pasuria e të pandehurit është produkt i fajdesë

Prokurorja Lumturije Vuçetaj, në seancën e sotme gjyqësore për rastin e fajdesë në Gjykatën e Pejës, tha se e gjithë pasuria e të pandehurit ...

Dosja e Fajdeve, bllokohen prona në Pejë dhe Prishtinë

Gjykata e Pejës ka konfirmuar urdhrin e prokurorisë për rastin e fajdeve ndaj të pandehurve Hazir Tahirsylaj dhe Azem Veseli.

Plagosja pas pyetjes: "A do të votosh Gazmendin e LDK-së?", i akuzuari e pranon fajësinë

Bashkim Racaj ka dalë para Gjykatës së Pejës për t’u ballafaquar me aktakuzën e Prokurorisë për plagosjen e Sezair Belegut.

Avokati i Shaban Gogajt gjobitet nga gjykata për zvarritje të procedurës

Gjykata e Pejës i ka shqiptuar gjobë mbrojtësit të Shaban Gogajt, avokatit Gëzim Kollqaku, i cili është caktuar me vendim të gjykatës si mbrojtës i ...

Një vajzë rrahet nga dy vajza tjera, rrahja dyshohet të jetë motivuar nga kombësia

Një vajzë i janë shkaktuar lëndime trupore nga dy vajza të tjera.

Detaje nga incidenti i plagosjes me thikë në një lokal të Pejës

Policia e Pejës përmes një operacioni të vështirë ka arritur të arrestojë Vetim Krasniqin, i dyshuar për incidentin që kishte ndodhur para disa ditësh në ...

Këta janë 10 personat e arrestuar për bixhoz ilegal në Pejë

Dhjetë persona janë arrestuar nga Policia në Pejë nën dyshimin se merreshin me organizimin e skemave piramidale dhe bixhozit ilegal.

Vrasja e dhisë së egër në Pejë, nuk konfiskohet arma nga gjykata

Petrit Lulaj nga fshati Treboviq i Pejës është dënuar nga gjykata e Pejës se ka vrarë një dhi të egër, kafshë kjo e mbrojtur me ligjet ...