Postet nga: prokuroria e gjakoves

Dyshime se Kryeprokurori i Gjakovës shpërndau pyetjet e testit për bashkëpunëtorë profesionalë - VIDEO

“Ese aktakuza, Prokurori i Shtetit, Gjykata Kushtetuese”, kështu fillon një mesazh i cili i është dërguar ekipit të KALLXO.com në orën 11:25 gjatë ditës së sotme. 

Kërkohet paraburgim ndaj të dyshuarit për dhunimin e një të miture në Junik

Prokuroria e Gjakovës ka kërkuar paraburgim ndaj një personi, i cili dyshohet se ka dhunuar seksualisht një të mitur në Junik.

Ngritet aktakuzë kundër zv/drejtorit të shkollës në Malishevë, akuzohet se sulmoi seksualisht një nxënëse

Prokuroria e Gjakovës ka ngritur aktakuzë kundër zëvendësdrejtorit të gjimnazit “Hamdi Berisha” në Malishevë, i cili akuzohet se kishte sulmuar seksualisht një nxënëse të ...

Kërkohet paraburgim ndaj zv/drejtorit të gjimnazit në Malishevë, i dyshuar për sulm seksual ndaj një nxënëseje

Prokuroria e Gjakovës ka kërkuar paraburgim ndaj zv/drejtorit të gjimnazit "Hamdi Berisha" në Malishevë, i dyshuar për sulm seksual ndaj një nxënëseje.

E mitura ngelet shtatzënë, prokurori tregon pse e la të lirë të dyshuarin

Një e mitur nën moshën 16 vjeçare, ka kërkuar trajtim mjekësor në Spitalin e Gjakovës pasi e njëjta kishte mbetur shtatzënë dhe ishte ...

Gjakovë, Prokuroria kërkon paraburgim ndaj një të mituri të dyshuar për vrasje në tentativë

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka kërkuar paraburgim ndaj të pandehurit B. S. me dyshimin se ka kryer veprën penale “Vrasje në tentativë”.

Gjakovë, kërkohet paraburgim për dy persona të dyshuar për vrasje në tentativë

Prokuroria e Gjakovës, ka kërkuar paraburgim për dy të pandehurit L.B dhe E.B me dyshimin se kanë kryer veprat penale “Vrasje në tentativë”, “Mbajtja në ...

Gjakovë, Prokuroria kërkon paraburgim për të dyshuarin për dhunim të së miturës

Prokuroria e Gjakovës ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit nga Gjykata ndaj të pandehurit, E.K., për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer ...