Postet nga: Prokuroria e Ferizajt

Vrasja në Kaçanik: Vetura e 48-vjeçarit u qëllua me breshëri plumbash

Mbrëmë pak para mesnatës policia kishte pranuar një informacion në lidhje me një veturë e cila kishte dalë jashtë rrugës.

Cilat akuza rëndojnë mbi 32-vjeçarin e dyshuar për plagosjen në Shtërpcë?

32 vjeçari A.K., është arrestuar pas plagosjes së dy të rinjve, njëri 11 e tjetri 21 vjeç në fshatin Gotovushë të Shtërpcës. Ndaj të dyshuarit, i cili është ...

Dosja e Prokurorisë: Cila armë dyshohet se u përdor në rastin e plagosjes së dy të rinjve në Shtërpcë?

32-vjeçari A.K, i cili është pjesëtar i Forcës së Sigurisë së Kosovës, është arrestuar pas plagosjes së dy të rinjve, njëri 11 e tjetri 21 vjeç ...

32-vjeçari dyshohet se ka gjuajtur 5 herë në ajër në Brezovicë një orë para se të ndodhte plagosja në Shtërpcë

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka kërkuar një muaj paraburgim ndaj të pandehurit A.K., i dyshuar për plagosjen e dy personave në Shtërpcë.

Dosja e Prokurorisë: Leja e ndërtimit për një vilë në Brezovicë paguhej 10 mijë euro

Dhjetëra vila luksoze, hotele dhe lagje me shtëpiza janë ndërtuar në Brezovicë pas vitit 2013 me leje ndërtimore të cilat pretendohet të jenë siguruar përmes afera ...

Vazhdon aksioni në rastin 'Brezovica'

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka njoftuar se ka vazhduar aksioni për sekuestrimin e objekteve të ndërtuara në Brezovicë.

Rasti "Brezovica", Gjykata sekuestron vilat e 3 gjyqtarëve

Gjykata e Pejës ka vendosur për sekuestrimin e përkohshëm të 75 vilave në Brezovicë.

Lista e plotë me emrat e pronarëve të 75 vilave të sekuestruara në Brezovicë

Gjykata e Pejës ka vendosur për sekuestrimin e 75 vilave në Brezovicë.