Postet nga: prokurori

Gjakovë – Përleshën mes vete katër burra dhe dy gra

Gjashtë persona, në mesin e tyre katër burra dhe dy gra, janë rrahur mes vete në Gjakovë, njofton policia e Kosovës. Sipas këtij njoftimi, rrahja ka ndodhur ...

Gjykimi ndaj Granit Elshanit, dështon seanca ku pritej të dëgjoheshin rrëfimet e dëshmitarëve

Ka dështuar të mbahet seanca e radhës ndaj Granit Elshanit, i akuzuar për vrasje dhe tri tentim vrasje.

Lumezi zotohet se nëse vërtetohen shkelje në rastin e vrasjes së Agonis Tetajt, do kërkohet përgjegjësi

Kryeprokurori Lumezi paralajmëron së të gjithë ata që shkelen ligjin në rastin e Agonis Tetajt do të përgjigjen për veprimet e tyre

I zgjedhuri i Bidenit konfirmohet si prokuror i përgjithshëm

Senati i Shteteve të Bashkuara konfirmoi të zgjedhurin e presidentit Joe Biden për prokuror të përgjithshëm.

Arrestohet sërish polici që dyshohet se keqtrajtoi të riun - FOTO

 

Presidentja në detyrë: Prokurorët të jenë të paanshëm

 

Në shkurt 2021, prokurori i Speciales pritet ta dorëzojë dosjen ndaj Salih Mustafës

Sali Mustafa, ish-epror i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës – UÇK, ka dalë sërish sot para gjykatës Speciale në Hagë.

Kryesuesi i Këshillit Prokurorial me 95 mijë eruo para të gatshme në banka

Kryesuesi i Këshillit Prokurorial të Kosovës, Bahri Hyseni në deklarimin e pasurisë në Agjencinë kundër Korrupsionit (AKK), ka deklaruar se si pasuri të pa-luajtshme posedon dy shtë...