Postet nga: prokurori

Sa kallëzime penale i dërgoi KPMM-ja në Prokurori në vitin 2019?

Komisioni i Pavarur për Miniera dhe Minerale (KPMM) ka njoftuar se gjatë vitit 2019 ka përcjellë në Prokurori 47 kallëzime penale kundër operuesve ilegal në sektorin e minierave.

Vrasja e 11 vjeçarit: Prokurori e liroi të dyshuarin për dhunim

I dyshuari për dhunim të një 11 vjeçari nga Fushë Kosova i cili tani po dyshohet edhe për vrasjen e këtij të mituri kishte qëndruar i ...

Arratisja e çuditshme nga dritarja e policisë në Viti

Prokuroria e Gjilani, ka ngritur aktakuzë në Gjykatë, kundër të pandehurit B.S., për shkak të veprës penale ‘’Arratisja e personit të privuar nga liria’’, të Kodit ...

Negociatat e prokurorit me vëllain e viktimës: A e din që thotë populli me ja lidhë kryet

Emisioni i fundit ‘Drejtësia në Kosovë’ transmetoi filmimet ekskluzive që kapen prokurorin e Prokurorisë themelore të Gjakovës Ramiz Buzhala duke i kërkuar të vëllait të viktimë...

Prokurori: Me i thanë çka po ofron në rast se unë tërhiqem nga ndjekja penale

Emisioni i fundit ‘Drejtësia në Kosovë’ transmetoi filmimet ekskluzive që kapen prokurorin e Prokurorisë së Gjakovës Ramiz Buzhala duke i kërkuar të vëllait të viktimës ...

VIDEO - Prokurori në negociata për rastin ndaj biznesmenit

Emisioni i fundit ‘Drejtësia në Kosovë’ transmetoi neglizhencën e shtetit për ta trajtuar si duhet lëndimin ne punë të të riut Mentor Ramadanit nga Komogllava e ...

E kërcënoi me armë gjuetie, arrestohet i dyshuari

Një person është arrestuar pasi kishte kërcënuar një person tjetër me armë gjuetie.

Ferizaj, sulmohet prokurori brenda Gjykatës

Gjatë ditës së sotme pas përfundimit të një seancë gjyqësore një person ka kërcënuar dhe sulmuar Prokurorin e Prokurorisë Themelore të Ferizajt, Valdet Avdiun.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!