Postet nga: Projektligji për paga

Haradinaj: Sot prokurorët dhe gjyqtarët u goditën nga kryeministri i shkatërrimit

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj, ka reaguar pas vendimit të Qeverisë për miratimin e projektligjit të pagave, duke e ftuar kryeministrin Albin Kurti që t'i kthej pagat e prokurorëve dhe ...

Jasharaj e quan humor pa kripë deklaratën e ministres Nagavci `Pse po i kërkojnë 100 euro, e jo 300 ose 80`

Kryetari i SBASHK-ut Rrahman Jasharaj përmes një komunikate për media ka reaguar ndaj deklarimeve të ministres së arsimit Arbërie Nagavci lidhur 100 eurot e kërkurara nga sindikatat ...

Klinaku iu bën thirrje deputetëve: Mos e miratoni projektligjin diskriminues ndaj veteranëve të UÇK-së

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës, Faton Klinaku, iu ka bërë një thirrje deputetëve të Kuvendit të Kosovës ...

Kusari- Lila: Të martën seancë, në rend dite projektligji për pagën minimale

Kryetarja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari Lila, tha se nesër do të mbahet vazhdimi i seancave me pikat e mbetura duke përfshirë projektligjin ...

Propozimi i ri për paga - paga e një dekani më e lartë se e një mjeku specialist

Dekani i një fakulteti në universitetet publike të Kosovës, sipas projektligjit të ri për paga, pritet të ketë pagën më të lartë se një zv/ministër ...

Projektligji për pagat, rreshteri i FSK-së dhe zjarrfikësi pagën e njëjtë, kurse rreshteri i policisë më të ulët

Paga e një zjarrfikësi në Kosovë pritet të jetë e njëjtë me atë të rreshterit në Forcën e Sigurisë së Kosovës.

Kopshtari e mirëmbajtësi në Presidencë propozohet të paguhen më shumë se në institucionet e tjera

Roja, kopshtari dhe mirëmbajtësi në Presidencë do të paguhen më shumë sesa në të gjitha institucionet e tjera, ndonëse përgjegjësitë e punës i kanë ...

Tri sindikata paralajmërojnë veprime sindikale për draft Ligjin për Pagat

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), Sindikata e Administratës Publike dhe ajo e Policisë janë shprehur të pakënaqur ndaj versionit të draft Ligjit ...