Postet nga: projektligji për buxhet

Hoti kërkon nga Vjosa Osmani që ta trajtojë me prioritet Projektligjin për ndryshimin e Buxhetit

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, përmes një shkrimi në rrjetin social ‘Facebook’, ka bërë të ditur se ka kërkuar nga kryeparlamentarja, Vjosa Osmani, që ta trajtojë me ...

Seanca për buxhetin 2020, Kuvendi shkon në pauzë

Shefat e grupeve parlamentare të Kuvendit të Kosovë kanë shkuar në pauzë për të diskutuar për votimin e mocionit që do t’i mundësonte seancës të ...

Masat për coronavirusin - Vjosa Osmani u kërkon deputetëve të mos flasin nga foltorja

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, para fillimit të seancës për shqyrtimin e projektligjit për buxhetin e vitit 2020, u ka kërkuar deputetëve të ...

Coronavirusi: Deputetëve të Kosovës u matet temperatura para fillimit të seancës

Para fillimit të seancës jashtëzakonshme për Projektligjin për Buxhetin për vitin 2020, deputetët kanë pritur në radhë për matje të temperaturës për ...

Ministria ndan buxhet deri më 28 shkurt dhe tregon nga cila datë rrezikohen pagat dhe pensionet

Ministria e Financave ka bërë të ditur se e ka dorëzuar në Qeveri propozimin e buxhetit për vitin 2020, mirëpo rrethanat politike dhe ligjore e kanë pamundë...

Qeveria Kalon Buxhetin për 2018-ën

 

Votohen Amendamentet e Projektligjit për Buxhetin

Shqyrtimi i Raportit me amendamente të Projektligjit për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit për Buxhetin e Kosovës për vitin 2017 ishte temë mbledhjes së sotme të ...