Postet nga: projekt

Të hënën mbyllet tuneli i kurrizit në ‘Dardani’ do bëhen matje gjeodezike

Të hënën (6 mars) nga ora 10:00 deri në 16:00 tuneli i kurrizit në lagjen ‘Dardania’ të kryeqytetit do jetë i mbyllur.

Nis ndërtimi i objektit të ri për Fakultetin e Shkencave Natyrore dhe atij Ekonomik - Detaje

Ditë më parë kanë nisur punët e para për ndërtimin e Fakultetit të ri të Matematikës dhe Shkencave Matematike Natyrore (FSHMN) si dhe atij Ekonomik afë...

Përparim Rama flet për projektin në vlerë 500 milionë euro te Stacioni i Autobusëve

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka thënë se ndër projektet më të shtrenjta në këtë mandat pritet të jetë ‘stacioni multimodal’ te  Stacioni i Autobusë...

Komuna e Prishtinës do ndërtojë thertore publike

Komuna e Prishtinës planifikon të ndërtojë thertore publike.

Prishtinë, punimet në shkallët te posta e madhe pritet të zgjasin deri në janar 2023 - FOTO

Në tetor të këtij viti kanë nisur punimet në rregullimin e shkallëve te vendi i njohur si te posta e madhe në lagjen "Dardania" në kryeqytet.

Çmimet në Parkingun Nëntokësor te Fakulteti Filologjik në Prishtinë

Punimet në Parkingun Nëntokësor te Fakultetit Filologjik në Prishtinë pritet të përfundojnë këtë muaj.

Prishtina pritet t’i ketë rreth 100 biçikleta të saj, do të shfrytëzohen nga qytetarët

Komuna e Prishtinës po planifikon të dizajnoj sistemin e parë të biçikletave të qytetit.

Pjesë e parë e ‘Rrugës A’ pritet të kushtojë 9,5 milionë euro

Komuna e Prishtinës ka shpallur tender për pjesën e parë të projektit ‘Rruga A’ që pritet të lidh lagjet ‘Mati’, ‘Prishtina e Re’ dhe ‘Kalabria’.