Postet nga: Programi qeverisës 2021-2025

Në mungesë të kryeministrit Kurti, me kërkesë të opozitës ndërpritet seanca e Kuvendit

Ka përfunduar seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës që kishte vetëm një pikë në rend dite - atë të diskutimit për programin qeverisës ...

Ramush Haradinaj akuzon Liburn Aliun: Ti je ka e bon njësoj si Beogradi

Projekti për asfaltimin e rrugës Deçan – Plavë ka shkaktuar përplasje ndërmjet ish kryeministrit Ramush Haradinaj dhe ministrit të Infrastrukturës, Liburn Aliu.

Bajrami: Programi qeverisës i Kurtit është popullist

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami ka thënë se programi i Qeverisë së Albin Kurtit për 4 vitet e ardhshme, është popullist.

Arben Gashi: Qeveri angazhohu, ende s'keni siguruar vaksinën

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, pati kritika ndaj programit qeverisës dhe Qeverisë Kurti, duke thënë se Kosova është i vetmi vend ...

Abdixhiku për programin qeverisës: Është një nga dokumentet më jo-përmbajtësore që kam lexuar ndonjëherë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, gjatë fjalës së tij në seancën e Kuvendit të Kosovës, ka bërë kritika mjaft të ashpra drejtuar ...

Qeveria premton rritje ekonomike e hapje të vendeve të reja të punës

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se në 4 vitet e ardhme në Qeveri, do të investojë në ekonomi, për të hapur vende të reja të punës.

Kurti: Në arsim vëmendjen do ta kthejmë te mësuesi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë fjalës së tij në seancën e jashtëzakonshme për prezantimin e programit qeverisës, ka thënë se në fushë...

Qeveria nesër e prezanton programin në Kuvend

Kuvendi i Republikës së Kosovës do të mbajë seancë nesër me fillim prej orës 10:00 ku pritet që kryeministri Albin Kurti të prezantojë programin qeverisës pë...