Postet nga: prodhimi

Aktakuzë ndaj 13 personave për import dhe mbajtje të paautorizuar të armëve

Prokuroria Speciale e Kosovës ka njoftuar më 29.04.2024 se ka ngritur aktakuzë ndaj 13 personave për vepra të ndryshme penale që ndërlidhen me import të armëve dhe mbajtje ...

Franca dhe Gjermania arrijnë marrëveshje për 'tanket e së ardhmes'

Franca dhe Gjermania arritën pajtim për të prodhuar së bashku gjeneratën e re të tankeve luftuese, të pajisura me inteligjencë artificiale dhe teknologji të laserit, tanke që ...

Dosja e Prokurorisë, si u grabitën mbi 996 mijë euro nga automjeti që i transportonte ato

Prokuroria e Gjilanit të enjten më datë 14.03.2024 ka njoftuar se ka ngritur aktakuzë kundër 6 personave me inicialet D. G., M. L., K. Xh., A. B., V. S. dhe N. ...

Qeveria miraton marrëveshjen për bashkëprodhime filmike me Bullgarinë

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot marrëveshjen për bashkëfinancime në fushën e kinematografisë në mes të Kosovës dhe Bullgarisë.

Policia vë në pranga 24-vjeçarin që dyshohet se shiste narkotikë në Shkodër - VIDEO

Policia e Shtetit të Shqipërisë ka njoftuar se sot ka arrestuar një 24-vjeçar me incialet R.P., në Shkodër që ushtronte veprimtarinë e prodhimit dhe shitjes së ...

Prodhimi i rrymës dhe veprimtaritë tjera, për tre muaj u shtrenjtuan mbi 17%

Të dhënat nga Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), bëjnë të ditur se indeksi i tërësishëm i çmimeve të prodhimit në Kosovë u ngrit ...

Rizvanolli tregon se sa parashihet të jetë importi i energjisë nga tetori deri në mars

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, i ka bërë disa pyetje ministres së Ekonomisë, Artane Rizvanolli, në lidhje me prodhimin dhe importin e energjisë.

Sa u importua e sa u shpenzua energji elektrike në muajin shkurt?

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar statistikat e energjisë për muajin shkurt 2022.