Postet nga: prodhimi i kriptovalutave

Skenderaj, Policia identifikon 120 aparate për prodhimin e kriptovalutave

Janë identifikuar 120 pajisje të cilat dyshohen se janë përdorur për prodhimin e kriptovalutave.

Gashi: Në veri të vendit nuk është ndalur prodhimi i kriptovalutave

Në pjesën veriore të Kosovës, zonë ku qytetarët nuk paguajnë për shërbimet e energjisë elektrike, shteti ende nuk ka arritur ta shtrijë plotësisht pushtetin.

Murati: Pajisjet e konfiskuara për prodhim të kriptovalutave shpenzojnë rrymë 60 deri 120 mijë euro në muaj

Minstri i Financave, Hekuran Murati, ka thënë se 272 pajisjet për prodhim të kriptovalutave të cilat u konfiskuan sot në Leposaviq shpenzojnë energji elektrike sa shpenzimi mesatar i 500 shtë...

Detaje nga aksioni i konfiskimit të 272 pajisjeve për prodhimin e Bitcoinit (VIDEO)

Policia e Kosovës ka asistuar dhe mbështetur Doganën e Kosovës në realizimin e kontrollit në veri të Mitrovicës, i cili ka rezultuar me shoqërimin ...

Prodhuesit e kriptovalutave: Qeveria po na detyron t’i shesim

Vendimi i Qeverisë së Kosovës për ndalimin e prodhimit të kriptovalutave, ka bërë që disa qytetarë të fillojnë t’i shesin pajisjet e tyre, nga të cilat ...

Vidhen pajisje të prodhimit të kriptovalutave në Podujevë, arrestohen dy persona në Obiliq

Dy persona janë arrestuar në Obiliq nën dyshimin për vjedhje të disa pajisjeve për prodhim të kriptovalutave digjitale.

74 vjeçari nga Zubin Potoku raportoi në Polici se i janë vjedhur pajisjet për prodhimin e kriptovalutave

Një vjedhje ka ndodhur gjatë ditës së sotme në fshatin Jasenivik të Komunës së Zubin Potokut.

Pas hulumtimit të KALLXO.com, Komisioni për Ekonomi do të përfshijë në planin e punës edhe Projektiligjin për Kriptovaluta

Në planin e punës së Komisionit për Ekonomi do të përfshihet edhe Projektligji për Kriptovaluta.