Postet nga: Procesi mesimor

Mësimdhënësit e shkollës “Hasan Prishtina” në kryeqytet e ndërprenë grevën, sot mbajtën mësim

Mësimdhënësit e shkollës fillore të mesme të ulët “Hasan Prishtina” në kryeqytet kanë ndërprerë grevën dhe kanë filluar mësimin.

Këshilli i Prindërve të Kosovës: Nuk duhet të përdoren nxënësit për të ngritur ose shtyrë interesat

Kryesia e Këshillit të Prindërve të Kosovës (KPK) ka mbajtur takim me ministren e Arsimit, Arbërie Nagavci.

Reagimi i Këshillit të Prindërve të Kosovës për mosmbajtjen e mësimit sot

Këshilli i Prindërve të Kosovës ka reaguar për moszhvillimin e mësimit në sektorin publik gjatë ditës së sotme.

MAShTI: Gjendja aktuale me COVID-19 është e qëndrueshme, mësimi vijon me prezencë fizike

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit ka zhvilluar takimin e "task forcës" për menaxhimin e pandemisë COVID-19.

Ministrja Nagavci viziton shkollën ‘Faik Konica’, kërkon respektim masash në mënyrë që mësimi të vazhdojë me prezencë fizike

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci me rastin e fillimit të periudhës së dytë të vitit shkollor 2021/22 vizitoi shkollën “Faik Konica” në Prishtinë.

Ministria e Arsimit jep detaje për vendimin e Qeverisë për shkollat

Përmes një komunikate për media, Ministria e Arsimit, ka njoftuar për zhvillimin e procesit mësimor, në të gjitha nivelet e arsimit në Kosovë, pas masave të ...

Bajrami: Institucionet duhet të vendosin për normalizim të procesit mësimor

Ish-ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete  Bajrami, ka kërkuar nga institucionet e Kosovës që mësimi në vend t’i kthehet normalitetit dhe jo sipas ...

Të gjitha shkollat në Prishtinë kanë filluar procesin e mësimit, disa me skenarin C

Të gjitha shkollat në Komunën e Prishtinës kanë filluar procesin e mësimit, pasi pjesa më e madhe gjatë ditës së djeshme kanë qenë në proces të ...