Postet nga: procesi i Berlinit

Bregu: Zero roaming me BE-në deri më 2027

Perspektiva e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor nuk është më një proces datash, BE-ja po ndryshon, ndoshta duhet të ndryshohet edhe perspektiva drejt detyrave, thotë për Radion ...

Bregu: S’mund të ketë integrim dhe treg të përbashkët rajonal pa lirinë e udhëtimit në tërë Ballkanin

Për Majlinda Bregun, Sekretaren e Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, këshill i cili inicioi heqjen e vizave mes Kosovës dhe Bosnjës dhe ...

Heqja e vizave për Kosovën nga Bosnja e Hercegovina mbahet peng nga Dodiku

Anel Kovaçeviq, shtetas i Kosovës me përkatësi boshnjake ndihet i harruar nga Bosnja e Hercegovina. I riu nga Peja, i cili është lindur e rritur në ...

Kryeministri Kurti priti në takim përfaqësuesin e posaçëm të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor

Kryeministri Albin Kurti ka takuar të enjten, më 11.04.2024, përfaqësuesin e posaçëm të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, i shoqëruar nga ambasadori i Gjermanisë ...

Kurti takon emisarin Sarrazin, diskutojnë për Samitin e radhës të Procesit të Berlinit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u prit nga Përfaqësuesi i Posaçëm i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, në një mëngjes pune në ...

Kurti takon përfaqësues të Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës, diskutohen marrëveshjet e nënshkruara në kuadër të Procesit të Berlinit

Gjatë qëndrimit në Paris, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dje ka zhvilluar një takim me Kryetarin e Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës, Zeljko Komsiq dhe ...

'Jasir, Berlin, Albin', deputetja Matoshi, shkon me fanellën kuqezi në seancën e Kuvendit

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Adriana Matoshi ka shkuar në seancën e Kuvendit të Kosovës e veshur me një fanellë të kombëtares shqiptare në futboll.

Nënshkruhet marrëveshja për njohjen e ndërsjellë të kualifikimeve profesionale

Në kuadër të samitit të Procesit të Berlinit, që po mbahet në Tiranë, liderët e vendeve të Ballkanit Perëndimor kanë nënshkruar marrëveshjen për njohjen ...