Postet nga: Prizren

Arrestohen dy persona për prostitucion në Prizren

Policia e Kosovës njofton se ka arrestuar një burrë dhe një grua, e cila është shtetase e Shqipërisë, nën dyshimin se kanë kryer marrëdhënie seksuale ...

Një 12-vjeçar nga Prizreni mbytet në Ulqin

Një djalë 12-vjeçar nga Prizreni është mbytur të mërkurën rreth orës 15:00 në plazhin e Velikës në Ulqin, raporton Vijesti.

Kurti: ‘DokuFest’, ngjarja më e madhe kulturore e ndërkombëtare në Kosovë

Me rastin e fillimit të ediconit të 21-të të festivalit ndërkombëtar të filmit dokumentar dhe atij të shkurtër, Dokufest, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka ...

'Si të mbijetojmë': Nis Dokufesti në Prizren

“Zjarri i Dashurisë” ka qenë filmi që ka hapur edicionin e 21-të të festivalit ndërkombëtar të filmit dokumentar dhe atij të shkurtër, Dokufest në qytetin e Prizrenit.

Dosja e Prokurorisë së Prizrenit: I dyshuari e varrosi kufomën në varrin e një të vdekure tjetër

Prokuroria e Prizrenit ka ngritur aktakuzë ndaj një zyrtari të kompanisë regjionale të mbeturinave ‘’Eko Regjioni”,  i cili po dyshohet se ka hapur varrin e një të vdekuri për ...

Moskthimi i laptopëve, ish-drejtori komunal i Prizrenit dënohet sërish me burgim

Gjykata e Prizrenit dënoi të martën ish-drejtorin e Administratës në Prizren, Ilir Baldedaj nën akuzat për keqpërdorim të detyrës.

Dosja e aktakuzës ndaj përmbarueses: Si u konfiskua traktori i dikujt tjetër?

Prokuroria e Prizrenit ka ngritur aktakuzë ndaj një përmbaruese private nën dyshimin për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Tentim vrasje në Prizren

Një burrë në Prizren është arrestuar dje pasi që sipas Policisë së Kosovës ai kishte gjuajtur me armë zjarri në drejtim të një burri por nuk e kishte që...