Postet nga: Prizren

Dosja e Prokurorisë: Shuma që ‘Abi Çarshia’ kërkon si dëmshpërblim për aneksin e objektit të rrënuar

Prokuroria e Prizrenit sot ka ngritur aktakuzë ndaj Drejtorit të Inspektoratit Islam Thaçi dhe ndaj pesë zyrtarëve tjerë, lidhur me rrënimin e aneks  objektit pa leje të ...

Ekskluzive: Për çka akuzohet kryeinspektori i Prizrenit lidhur rreth rrënimit e objektit pa leje të ‘Abi Çarshia’?

Ndaj Drejtorit të Inspektorateve në Prizren Islam Thaçi sot Prokuroria e Prizrenit ka ngritur aktakuzë lidhur me rrënimin e aneks objektit pa leje të kompleksit “ Abi Çarshia”:

ZKA: Inspektorët në pikën kufitare në Prizren kanë marrë vetëm një mostër nga mishi i ngrirë

Inspektorët në pikën kufitare të Prizrenit kanë marrë vetëm një mostër nga mishi i ngrirë në kamion ndërsa sipas rregullores është dashur të merren tri ...

Haskuka vazhdon polemikën: Flet për 'falimentimin' e klubit të drejtuar nga Totaj

Kryetari i PDK-së në Prizren Shaqir Totaj të mërkurën ka kërkuar dorëheqjen e kryetarit të Komunës Mytaher Haskuka.

Mbetet në fuqi aktakuza për Njazi Kryeziun

Ish-  Drejtorit të  Urbanizmit në Prizren Nijazi Kryeziu i është refuzuar kërkesa për hedhje të aktakuzës që e ngarkon atë për keqpërdorim të detyrës ...

Fajdetë në Prizren, Prokuroria: I dyshuari i kërkoi të dëmtuarit 50 mijë euro ose ta lëshojë shtëpinë

Gjykata e Prizrenit ka caktuar masën e paraburgimit ndaj dy të dyshuarve për fajde.

Dosja e Prokuroria: Sa para fituan nga fajdet vëllezërit nga Prizreni?

Mbi 14 mijë euro dyshohet të jetë shuma që një burrë nga Prizreni kishte paguar si kamatë për borxhin prej 37 mijë eurosh.

Prizren, të dyshuarit për fajde kapen në flagrancë - FOTO

Policia e Kosovës dje ka zhvilluar një aksion në Prizren, ku ka arrestuar dy persona dhe ka gjetur e konfiskuar një shumë të parave dhe armëve nën ...