Postet nga: privatizimi

Rasti ‘Hidrocentralet’, Apeli vërteton pafajësinë e katër ish-ministrave të ‘Qeverisë Thaçi 2’

Apeli ka marrë vendim me të cilin e ka hedhur poshtë ankesën e Prokurorisë Speciale kundër aktgjykimit të Gjykatës Themelore, pasi kjo e fundit kishte liruar nga ...

AKP nxjerr në shitje toka e lokale (LISTA)

Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP) zyrtarisht ka shpallur shitjen e aseteve përmes likuidimit nr.56.

Kryesuesi i bordit të AKP-së: Nuk kemi dërgu asnjë rast në prokurori

Kryesuesi i bordit të Agjencisë Kosovare të Privatizimit (AKP), Nazmi Mikullovci, ka deklaruar se nuk kanë dërguar asnjë rast në prokurori për t'u hetuar përkundër faktit ...

Këto janë dhjetëra lokalet dhe tokat që AKP nxori në shitje

Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP) zyrtarisht ka shpallur shitjen e aseteve përmes likuidimit nr.55. Lista e tenderëve për privatizim me këtë valë të shitjeve përmban 52 ...

Ish-objekti i barnatores në sheshin e Mitrovicës u tjetërsua për 503 euro për metër katror

Komuna e Mitrovicës së Jugut në kohën kur udhëhiqej nga Agim Bahtiri e kishte tjetërsuar ‘Barnatoren e qytetit’, e cila gjendet në sheshin kryesor të qytetit, ...

Dosja e shitjes së pronave komunale në Mitrovicë- LIVE

Sonte në emisionin “Kallxo Pernime” po ndiqeni dosjen se si u shitën pronat në Mitrovicë 5 herë më shtrenjtë gjatë kohës së Agim Bahtirit.

Asetet e rikthyera në AKP, në pritje të Fondit Sovran?

“Kapitalin tim askush nuk mund ta tjetërsojë, sepse kam investuar rreth 30 milionë euro”, thotë për Radion Evropa e Lirë Haziz Tafaj, ish-pronar i kompanisë “Agrokosova Holding”, e cila ...

Rasti 'Hidrocentralet', zyrtari i KEK-ut tregon për rolin e tij në procesin e shthurjes së KEK-ut para privatizimit të KEDS-it

Gjykimi ndaj ish-ministrave të Qeverisë ‘Thaçi 2” ka vazhduar në Gjykatën e Prishtinës.