Postet nga: Privatizimi i Telekomit

Ministri mbron privatizimin e telekomit

Ministri në detyrë i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka thënë se privatizimi i Telekomit të Kosovës do të sjellë vetëm benefite për qytetarët e Kosovë...

Qeveria në dorëheqje nis takimet për privatizimin e Telekomit

Ministri i Zhvillimit Ekonomik i Qeverisë në dorëheqje të Kosovës, Valdrin Lluka ka njoftuar të hënën se është takuar me zyrtarë të Bankës Evropiane pë...

Lluka: Telekomi i ka dhënë jashtëligjshëm qasje kompanisë 'Artillery One'

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka tha sot në Komisionin për Zhvillim Ekonomik se menaxhmenti i Telekomit të Kosovës, pa përkrahjen e Ministrisë ka nënshkruar një ...

Lluka: Kontrata mes Z-Mobile dhe Telekomit skadon në qershor

Polemika mes vete patën sot ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka dhe deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca në lidhje me Telekomin e Kosovës.

Komisioni për Zhvillim Ekonomik shqyrton vendimin për privatizimin e Telekomit

Komisioni për Zhvillim Ekonomik, Infrastrukturë, Tregti, Industri dhe Zhvillim Rajonal sot do të mbajë mbledhje.

BERZh përfshihet në privatizimin e Telekomit të Kosovës

Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh) do të përfshihet në procesin e privatizimit të të Telekomit të Kosovës.

Këto janë kompanitë e interesuara për ta blerë Telekomin

Katër kompani ndërkombëtare janë interesuar për të privatizuar Telekomin e Kosovës, përkundër që nuk kishte një proces të hapur për shitjen e ...