Postet nga: prishtina

Aksident në Prishtinë (FOTO)

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Kryeqytet ku një veturë ka goditur pengesat e trotuarit.

Autobusi Urban Përplaset me Kunxhin në Prishtinë (FOTO)

Një autobus urban në Kryeqytet pësoi një aksident mbrëmë në lagjen ‘Bregu i Diellit’.

Prishtina e Zënë në ‘Befasi’ nga Bora (Foto)

Bora që po bie në Prishtinë ka krijuar një shtresë që po shkakton pengesa në komunikacion.

Dollapi Mbulon Pusetën e Hapur në Kryeqytet

Banorët e lagjes Kalabria e Re në Prishtinë si duket kanë bërë një zgjidhje alternative lidhur me mbrojtjen nga pusetat e hapura.

Astrit Nixha: Politika Legalizoi Ndërtimet Ilegale dhe Kaosin Urbanistik

Kaosi urbanistik i krijuar në qytetet e Kosovës, veçmas në kryeqytet, u shkaktua nga politikat e gabuara të udhëheqësve të institucioneve lokale dhe qendrore që nga ...

Kryetarët e Komunave Shqiptare së Bashku në Prishtinë për 10 Vjetorin e Pavarësisë

Kryeqyteti i Kosovës ka mbledhur sot Kryetarët e gjashtë Komunave me shumicë shqiptare në Ballkan për një konferencë të përbashkët në seancën solemne të ...

Grupi në Facebook Kërkon Flamurin e Kosovës te Rrethi Kryesor në Prishtinë

Aty ku prej vitesh është i vendosur flamuri kombëtar, te Rrethi Kryesor në Prishtinë, një grup qytetarësh në Facebook po kërkojnë që i njëjti të zë...

Rikthehet Ajri i Ndotur në Prishtinë

Cilësia e ajrit në kryeqytet sërish është përkeqësuar.