Postet nga: prishtina

Tri lagje të Prishtinës vatra të përhapjes së COVID-19 (DOKUMENT)

Sot, me vendim të Ministrisë së Shëndetësisë, Prishtina është futur në karantinë.

Virusi rrezikon Prishtinën, kryeqyteti komuna e dytë më e prekur nga COVID-19

Aktualisht në Kosovë janë 145 raste të coronavirusit.

Prishtinë, arrestohen gjashtë persona se shëtitnin në orë policore

Gjashtë persona janë arrestuar në Prishtinë pasi që nuk e kanë respektuar orarin e lëvizjes së lirë, si masë parandaluese e Qeverisë së Kosovës për parandalimin e ...

Coronavirus: Atmosfera e Prishtinës në fotografi

Kryeqyteti i vendit ka kaluar ditën e parë me pjesën më të madhe të aktiviteteve biznesore e kultorure të ndaluara.

Atmosfera e zymtë e Prishtinës në fotografi

Prishtina si rrallë herë më parë është zbrazur nga lëvizjet e qytetarëve.

Kryeqyteti i ‘mbuluar’ nga bërlloku (FOTO)

Kryeqyteti i Kosovës, Prishtina, vazhdon të ketë probleme serioze me bërllokun.

Prishtina fiton me lehtësi ndaj Drenicës në Skenderaj

Prishtina ka shënuar fitore të lehtë ndaj Drenices me rezultat 3-1, ndeshje e vlefshme për xhiron e 19-të në Superligën e Kosovës.

Nxënësit nga Prishtina trajnohen në fushën e gazetarisë

KALLXO.com të shtunën dhe të dielën hapi dyert për rreth 17 nxënës nga Prishtina që në një vizitë studimore panë nga afër funksionimin e ...