Postet nga: prishtina

Fotografitë e krimit mjedisor në Prishtinë

Fotografi të shkrepura nga qytetarët dhe gazetarët e KALLXO.com, tregojnë se shumë lagje të Prishtinës janë mbuluar nga mbeturinat.

Deklarata e Mirel Josës pas fitores ndaj Flamurtarit

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, ka folur për media pas fitores ndaj Flamurtarit me rezultat 3-0.

Bie niveli i ujit në Badovc dhe Batllav, kërkohet që qytetarët të jenë më të përgjegjshëm

Kompania Rajonale e Ujësjellësit, Prishtina sh.a përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se niveli ujit në liqenet akumuluese ka rënë ...

Prishtina me fitore minimale ndaj KEK-ut (Foto)

Prishtina është rikthyer te fitoret duke e mposhtur KEK-un, në stadiumin ‘Agron Rama’ në Obiliq me rezultat 2-1.

Sot luhet derbi Prishtina – Feronikeli

Sot në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë luhet derbi Prishtina – Feronikeli, me fillim nga ora 17:00

BBC: A është Prishtina kryeqyteti më i shëmtuar në botë?

Gazetarja Deborah Huso, në një artikull për BBC ka përshkruar vizitën e saj dyditore në Prishtinë.

Gjobat e Inspekcionit në Prishtinë do të vazhdojnë për ata që dëmtojnë gjelbërimin

Adonis Tahiri, drejtor i Inspekcionit në Komunën e Prishtinës, ka shkruar në “Facebook” se gjobat nga inspektorët në këtë komunë do të shqiptohen edhe për ...

Mirel Josa: Kam besim te Prishtina

Trajneri i Prishtinës Mirel Josa, ka folur për faqen zyrtare të klubit, para ndeshjes ndaj Feronikelit, që do ta zhvillojnë të mërkurën në  stadiumin “Fadil Vokrri” ...