Postet nga: prishtina

Plisat: Stadiumi 'Fadil Vokrri' është vetëm për ndeshjet e Prishtinës

Federata e Futbollit e Kosovës sot ka pranuar kërkesën e SC Gjilanit për t'u luajtur ndeshja e xhiros së 26-të në Superligë, ndërmjet Gjilanit dhe ...

Edhe shefi i OSBE-së në Kosovë reagon për bërllokun në Prishtinë

Shefi i misionit të OSBE-së në Kosovë Jan Braathu, nëpërmjet një postimi në rrjetin “Facebook”, ka reaguar për bërllokun në Prishtinë.

Fotografitë e krimit mjedisor në Prishtinë

Fotografi të shkrepura nga qytetarët dhe gazetarët e KALLXO.com, tregojnë se shumë lagje të Prishtinës janë mbuluar nga mbeturinat.

Deklarata e Mirel Josës pas fitores ndaj Flamurtarit

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, ka folur për media pas fitores ndaj Flamurtarit me rezultat 3-0.

Bie niveli i ujit në Badovc dhe Batllav, kërkohet që qytetarët të jenë më të përgjegjshëm

Kompania Rajonale e Ujësjellësit, Prishtina sh.a përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se niveli ujit në liqenet akumuluese ka rënë ...

Prishtina me fitore minimale ndaj KEK-ut (Foto)

Prishtina është rikthyer te fitoret duke e mposhtur KEK-un, në stadiumin ‘Agron Rama’ në Obiliq me rezultat 2-1.

Sot luhet derbi Prishtina – Feronikeli

Sot në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë luhet derbi Prishtina – Feronikeli, me fillim nga ora 17:00

BBC: A është Prishtina kryeqyteti më i shëmtuar në botë?

Gazetarja Deborah Huso, në një artikull për BBC ka përshkruar vizitën e saj dyditore në Prishtinë.