Postet nga: prishtina

Diar Miftaraj e Ahmet Haliti vazhdojnë me Prishtinën (FOTO)

Klubi futbollistik Prishtina, ka njoftuar se ia vazhduar kontratat mesfushorit Diar Miftar dhe qendërmbrojtësit Ahmet Haliti.

Adonis Tahiri 'ndez bagerin', nisin rrënimet në Prishtinë

Tre kate të një ndërtese në Prishtinë po rrënohen, pasi inspeksioni vlerësoi se janë ndërtuar pa leje.

Me uniformë të policisë fëmijët festojnë në Prishtinë

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Fëmijëve, edhe komuna e Prishtinës është kujdesuar që të organizojë disa aktivitete për ta.

‘Mirëdita, dobar dan!’, mes protestave dhe bashkëpunimit ndërkulturor

Kryeqyteti i Serbisë, Beogradi edhe kësaj here ishte nikoqir i festivalit të gjashtë kulturor ‘Mirëdita, dobar dan!’.

LDK kritikon Shpend Ahmetin për transportin dhe parkingun publik në kryeqytet

Asamblistët e Lidhjes Demokratike në Prishtinë, përmes një konference për media kanë kritikuar kryetarin e Prishtinës, Shpend Ahmeti, për transportin publik dhe parkingjet publike.

Feronikeli apo Prishtina, kush do të shpallet kampion sipas Shotanit e Sermaxhajt?

Të dielën në Drenas do të luhet ndeshja ‘finale’ e kampionatit 2018/2019 në Superligën e Kosovës.

Defekt i madh në linjën e KOSTT-it, Prishtina në terr

Disa pjesë të Prishtinës me rrethinë kanë mbetur pa energji elektrike.

Prishtina fiton me golin e Pefqelit  (Foto)

Prishtina e ka fituar derbin e xhiros 31-të në Superligën e Kosovës duke e mposhtur Llapin me rezultat 1-0.