Postet nga: Prindon Sadriu

Afër 1 milion euro pasuria e paluajtshme e presidentes dhe bashkëshortit të saj

Afër 1 milion euro pasuri të paluajtshme ka deklaruar presidentja e shtetit Vjosa Osmani nën pronësi të përbashkët me bashkëshortin dhe të bashkëshortit të ...

Çifti presidencial i Kosovës priten në darkë nga ai i Francës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani me bashkëshortin e saj, Prindon Sadriu janë pritur nga çifti presidencial i Francës, presidenti  Emmanuel Macron dhe Zonja e Parë Brigitte Macron ...

Foto e përbashkët e çiftit presidencial të Kosovës dhe të SHBA-së

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka publikuar një fotografi me presidentin e Shteteve të  Bashkuara të Amerikes, Joe Biden.

Gërvalla deklarohet për gjobën prej 13 mijë euro nga AIP ndaj MPJD-së

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gervalla është deklaruar në lidhje me gjobën prej 13 mijë eurove nga Agjencia për Informim dhe Privatësi ndaj ...

Skandali i ‘qepimit’ që shpërfaqi problemet e medias dhe politikës

Skandali i ‘qepimit’ që shpërfaqi problemet e medias dhe politikës

Porosia ‘mundesh me hek krejt, veç qe don m’i qepo Vjosës’ të cilën gazetari i gazetës ‘Express’ e kishte lënë për redaktorin e tij, ...

Gërvalla refuzon të përgjigjet për masat e mundshme disiplinore ndaj Prindon Sadriut

Ministrja e Jashtme, Donika Gërvalla, nuk ka pranuar të flasë për masat e mundshme disiplinore ndaj Prindon Sadriut, bashkëshorti i presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, pë...

Osmani: Deklarimi i Prindonit për mediat u nxor nga konteksti

Presidentja Vjosa Osmani ka thënë se deklarimi i bashkëshortit të saj, Prindon Sadriu, se mediat janë 'ndërmarrje e përbashkët kriminale' u nxor nga konteksti.

VIDEO - Presidentja nuk i komenton reagimet e shumta ndaj shkrimeve të bashkëshortit të saj për gazetarët

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka refuzuar të përgjigjet në pyetjen e gazetares së KALLXO.com, Arta Sopi, rreth deklarimeve të bashkëshortit të saj, Prindon Sadriu dhe ...