Postet nga: Presidentja Vjosa Osmani

KPK sërish dorëzon në Presidencë emrin e Blerim Isufajt për dekretim për Kryeprokuror të Shtetit

Këshilli Prokurorial i Kosovës ka dorëzuar për të dytën herë emrin e Kryeprokurorit të Prokurorisë Speciale Blerim Isufajt, për pozitën e Kryeprokurorit të ...

KPK do t’i drejtohet presidentes me 'letër urgjente' për dekretimin e Blerim Isufajt për Kryeprokuror të Shtetit

Këshilli Prokurorial i Kosovës në takimin e mbajtur sot ka marrë vendim që  t’i drejtohet presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani me një letër urgjente pë...

Osmani takon Presidentin e Letonisë: Anëtarësimi i Kosovës në KE i rëndësishëm edhe për Evropën

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, gjatë Konferencës së Sigurisë në Mynih, është takuar me Presidentin e Republikës së Letonisë, Egils Levits.

Presidentja Osmani përkujton 24-vjetorin e masakrës në Rogovë të Hasit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në 24-vjetorin e masakrës në Rogovë të Hasit, i ka përkujtuar dëshmorët e rënë në këtë zonë, luftë...

Reagon Kolegjiumi i Kirurgëve të Kosovës: Presidentja na nënçmoi dhe injoroi

Klinika e Kirurgjisë Abdominale ka lëshuar një reagim përmes Kolegjiumit të Kirurgëve të Kosovës për intervenimin kirurgjik të Presidentes Vjosa Osmani, të cilit i është ...

365 ditët e Vjosa Osmanit si ‘shefe e shtetit’

Për dallim prej paraardhësit të saj, Vjosa Osmani po e merrte sot 1 vit drejtimin e presidencës pa gaz lotsjellës e pa protesta, por me mjaft vë...

‘Reporterët pa Kufij’ i bashkohen thirrjes që Osmani e Kurti të ndalojnë gjuhën diskredituese ndaj gazetarëve

Organizata ‘Reporterët pa Kufij’ i është bashkuar thirrjes së organizatave ndërkombëtare të cilat dje i kanë kërkuar presidentes së vendit, Vjosa Osmani si dhe kryeministrit Albin ...

Presidenca dërgon komente ndaj propozimit të ZRrE-së për shtrenjtim të rrymës

Zyra e Presidentes ka njoftuar se ka dërguar komentet e saj për strukturën e re tarifore të propozuar nga Zyra e Rregullatorit për Energji.