Postet nga: Presidenti

Shqipëri, një gjeneral për president, PS propozon Bajram Begajn

Shefi aktual i Shtabit të Përgjithshëm të ushtrisë shqiptare është kandidatura e përzgjedhura nga socialistët për postin e presidentit të ri të vendit. Emrin e ...

Kush ishte Presidenti Bujar Nishani

Ish-Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani ka vdekur sot në moshën 56 vjeçare.

Zgjedhja e presidentit në Shqipëri, ende pa asnjë kandidatë

Edhe raundi i dytë i votimit në seancë plenare për Presidentin e ri të Republikës, duket se do të ezaurohet pa kandidatë.

Shqipëri, skadon afati për kandidaturat, asnjë emër për president

Në Shqipëri, sot pasdite skadoi pa asnjë emër afati për paraqitjen e kandidaturave për presidentin e ri të vendit

Sot nis procesi i zgjedhjes së presidentit të ri, mblidhet Konferenca e Kryetarëve

Këtë të martë nis zyrtarisht procesi për zgjedhjen e presidentit të ri të Republikës së Shqipërisë.

Shqipëri, shtyhet për më 10 maj nisja e procesit për presidentin e ri

Në Shqipëri, shumica socialiste dhe përfaqësuesit e opozitës ranë sot dakord të spostojnë dhe me disa ditë të tjera nisjen e procedurave për zgjedhjen e ...

Macron dhe Le Pen në fushatën përfundimtare zgjedhore pas debatit të ashpër

Presidenti Emmanuel Macron dhe rivalja e ekstremit të djathtë Marine Le Pen u përgatitën të enjten për një fushatë të fundit përpara zgjedhjeve presidenciale të Francë...

Presidenti i Shqipërisë dënon sulmet ndaj Policisë së Kosovës

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka dënuar sulmet ndaj Policisë së Kosovës në Zubin Potok.