Postet nga: Presidenti

Osmani në ceremoninë e inaugurimit të presidentit të Turqisë, Erdogan

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Turqi, për të marrë pjesë në ceremoninë e inaugurimit të Presidentit të Turqisë, Rexhep ...

Abazoviq në ditën e betimit të presidentit: Ditë historike për Malin e Zi

Kryeministri në detyrë i Malit të Zi, Dritan Abazaviq, e ka quajtur ditë historike për Malin e Zi inaugurimin e Jakov Millatoviq i cili zyrtarisht mori detyrën e ...

Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë kujton Ibrahim Rugovën

Shefi i Zyrës së Bashkimi Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog, ka vizituar varrin e Ibrahim Rugovës.

Gjukanoviq: Shteti është gjithmonë më i fortë se çdo kriminalitet

“Unë nuk besoj në rrugët e shkurtra në udhëtimin drejt Bashkimit Evropian”, thotë Millo Gjukanoviq, president i Malit të Zi, në një intervistë për Radion Evropa e ...

Sot betohet presidenti i ri i Shqipërisë, Bajram Begaj

Këtë të diel në orën 18:00 do të zhvillohet ceremonia solemne e betimit të presidentit të ri të Shqipërisë, Bajram Begaj në Parlament.

Presidenti i Shri Lankës synon arratisjen përmes detit pas bllokimit të aeroportit

Presidenti i Shri Lankës po konsideron përdorimin e një mjeti patrullimi të marinës për të ikur nga ishulli të martën, thanë burimet zyrtare.

Presidenti i Shri Lankës pritet të jap dorëheqje pas protestave në vend

Protestuesit e Shri Lankës refuzuan të largoheshin nga rezidenca e presidentit, Gotabaya Rajapaksa të dielën pasi sulmuan shtëpinë e tij, duke e detyruar atë të ikte dhe ...

Një ushtarak i lartë në krye të shtetit, kush është Bajram Begaj?

Kryeministri Edi Rama prezantoi një ushtarak të lartë si emrin e Presidentit të ri të Republikës.