Postet nga: Presidenti i Shqipërisë

Presidenti Begaj tregon pse dështoi takimi me Abdixhikun

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka treguar pse nuk është takuar me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, gjatë vizitës dyditore në Kosovë.

Presidenti i Shqipërisë drekon me kryetarin e PDK-së në Prizren

Në ditën e dytë të vizitës së tij në Kosovë, presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, është takuar me liderë të partive politike.

Osmani kërkon që Kosova dhe Shqipëria të kenë një traktat për mbrojtje të ndërsjellë në rast të cenimit të dy shteteve

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, pas takimit me homologun e saj Bajram Begaj, ka propozuar që mes Kosovës dhe Shqipërisë të ketë një traktat për mbrojtje ...

Begaj: Shqipëria mbështet fuqimisht anëtarësimin e Kosovës në NATO

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka thënë se Kosova dhe Shqipëria meritojnë të ardhmen në Bashkimin Evropian dhe në Aleancën Veri-Atlantike (NATO).

Osmani pret në vizitë zyrtare presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj

Me ceremoni shtetërore, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani priti në vizitë zyrtare presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj.

Tirana gati për ceremoninë e betimit të presidentit të ri të Shqipërisë

Kryeqyteti i Shqipërisë, Tirana, është stolisur me flamujt kuq e zi për ceremoninë e betimit të presidentit të ri të Shqipërisë, Bajram Begaj.

Krerë të institucioneve e partive në Kosovë urojnë presidentin e ri të Shqipërisë

Në Shqipëri sot është zgjedhur presidenti i ri. Pas zgjedhjes së Bajram Begajt në krye të shtetit urime të shumta i janë drejtuar atij nga liderët e institucioneve ...

Osmani uron homologun e saj të ri në Shqipëri

Bajram Begaj është zgjedhur president i Shqipërisë me 78 vota në favor të tij.