Postet nga: Preshevë

Detaje nga vizita e Bislimit dhe Nagavcit në Luginën e Preshevës

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi u prit së bashku me ministren e Arsimit, Arbërie Nagavci, në Këshillin Kombëtar Shqiptar.

Nesër zv.kryeministri Bislimi dhe ministrja Nagavci vizitojnë Luginën e Preshevës

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Besnik Bislimi, i shoqëruar nga ministrja e Ministrisë së Arsimit, Arbërie Nagavci, nesër do ta vizitojnë Luginën e ...

Shpat Aliu shkarkohet nga pozita zëvendëskryetarit të Kuvendit në Preshevë, e zëvendëson Branko Trajkoviq

Shpat Aliu javën tjetër pritet të shkarkohet nga pozita e zëvendëskryetarit të Kuvendit Komunal të Preshevës.

Shkarkohet Ardita Sinani

Ardita Sinani është shkarkuar nga posti i kryetares së Komunës së Preshevës.

Kurti pret në takim përfaqësuesit politikë të Luginës, flasin për zgjedhjet në Serbi

Përfaqësuesit politikë të shqiptarëve në Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc janë pritur sot në takim nga kryeministri Albin Kurti dhe ministri Liburn Aliu, në Prishtinë.

Kamberi kërkon përsëritjen e zgjedhjeve në Luginë të Preshevës

Politikani shqiptar në Luginë të Preshevës, Shaip Kamberi, kërkoi përsëritjen e zgjedhjeve parlamentare në Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc, komuna në jug të Serbisë, që njihen me ...

Votuesit ‘joekzistentë’ të Luginës

Teuta Fazliu, një pjesë të madhe të jetës së saj e ka kaluar në qytetin e saj të vendlindjes, Bujanoc të Serbisë. Viteve të fundit është shpërngulur në ...

Arifi: Po shohim neglizhencë nga qeveritë e Kosovës, po na lënë në mëshirën dhe mundësitë tona

Kandidati për deputet nga Alternativa Demokratike Shqiptare, Shqiprim Arifi, në një prononcim para mediave ka deklaruar se qytetarët e Preshevës po e dëshmojnë kulturën demokratike ...