Postet nga: Premtimet

Progresi i kryetarëve të komunave në përmbushjen e premtimeve zgjedhore

Instituti GAP ka publikuar në platformën elektronike “Letërnjoftimi i Komunave” vlerësimin më të fundit rreth përmbushjes së premtimeve të kryetarëve të komunave nga zgjedhjet lokale 2017. ...

Premtimet për menaxhimin e pandemisë në shkolla karshi realitetit

Gjysmëvjetori i parë i vitit shkollor 2020/21 përfundoi me shumë sfida për mësimdhënësit, nxënësit dhe prindërit.

Hoti premton sërish: Sivjet hiqen vizat dhe arrihet njohja nga Serbia

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryeministër, Avdullah Hoti, tha të martën në Gjakovë se gjatë këtij viti do të përmbyllet procesi ...

PDK premton mbështetje në sportet për personat me aftësi të kufizuara

Partia Demokratike e Kosovës në planin e tyre të qeverisjes kanë futur edhe mbështetjen e sporteve për personat me aftësi të veçanta në mënyrë ...

Haradinaj: Arsim e punë për rininë

Kandidati për president njëherësh edhe kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, është takuar me rininë e Obiliqit.

LDK nis fushatën, këto janë prioritetet e Hotit

Lidhja Demokratike e Kosovës ka hapur fushatën për zgjedhjet e 14 shkurtit.

Premtimet e artistëve që synojnë ulësen e deputetit në zgjedhjet e 14 shkurtit

Që nga pas lufta, Kuvendit të Kosovës nuk i kanë munguar personalitetet kulturore.

Mosbesimi në premtimet klishe të partive politike

Besimi i qytetarëve të Kosovës në premtimet që partitë politike i japin gjatë fushatave parazgjedhore dhe zgjedhore, është mjaft i ulët , thonë disa qytetarë të Prishtinës.