Postet nga: Premtimet zgjedhore

AAK premton heqjen e taksës për produktet që eksportohen nga Kosova

Në DebatPernime, kandidati i AAK-së për deputet, Daut Haradinaj duke folur për sigurinë e ushqimeve në vend ka thënë se faji për sigurinë e ulët ...

Vjosa Osmani zotohet për rritje të pensioneve dhe krijimin e Fondit Pensional

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, është zotuar se me qeverisjen e saj, barnat për pensionistë do të jenë falas, ndërsa do të ketë reformë në ...

LDK: Mësimdhënësit nuk do të vlerësohen me 'testim policor' por do të vlerësohen në bazë performancës

Lidhja Demokratike e Kosovës në #DebatPernime ka dhënë premtime për arsimin dhe sportin.

Vjosa Osmani: 6 tetori, festa e dytë e çlirimit në Kosovë

Istogu ka qenë destinacioni i radhës në të cilin kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryeministre, Vjosa Osmani, ka mbajtur tubim.

AAK-PSD premtojnë rritje të pagave në sektorin publik dhe ligj për Mitrovicën

Kandidati për kryeministër nga koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj të hënën në Obiliq ka premtuar rritje të buxhetit për këtë komunë, rritje të pagës ...

Veseli premton fuqizimin e raporteve me SHBA-në

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, kandidat për kryeministër nga kjo parti ka mbajtur tubimin kryesor zgjedhor në Drenas.

Veseli premton heqjen e Kartonit të Gjelbër për bashkatdhetarët

Kandidati i PDK-së për kryeministër, Kadri Veseli, tha se me të në krye të Qeverisë bashkatdhetarët nuk do të paguajnë asnjë cent për Kartonin e Gjelbë...

Haskuka: Deri në fund të mandatit do t’i realizojmë të gjitha premtimet zgjedhore

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka përmes një publikimi në Facebook ka thënë se deri në fund të mandatit do të realizojë të gjitha premtimet.