Postet nga: Premiera

Shfaqja 'Pornography' jepet të dielën premierë në Gjakovë

Teatri i Qytetit të Gjakovës, “Hadi Shehu” do të shfaqë të dielën premierës e shfaqjes “Pornography”, shkruar nga Simon Stephens dhe regji të Fatos Berishës.

Teatri Kombetar

Teatri Kombëtar publikon orarin e shfaqjeve për muajin janar

Teatri Kombëtar i Kosovës ka publikuar orarin e shfaqjeve për muajin janar 2022.

Teatri Kombetar

Teatri Kombëtar bëhet gati për premierën e shfaqjes "Aroma e Hënës"

Teatri Kombëtar i Kosovës do të shfaqë të martën, më 16.11.2021, premierën e shfaqjes “Aroma e Hënës”, të regjisores Rozi Kostani.

Nesër nis festivali ‘Kosovo Theatre Showcase’

Edicioni i sivjetmë i ‘Kosovo Theatre Showcase’ hapet nesër me shfaqjen “La Rrem” të Teatrit Kombëtar të Kosovës. Shfaqja jepet duke filluar nga ora 20:00 në TKK.

Sot jepet premiera e baletit ‘Tanzminiaturen & Tangata’

Baleti Kombëtar i Kosovës do të shfaqë sot në mbrëmje premierën e baletit “Tanzminiaturen &Tangata” me koreografi Ricardo Fernando.

Filmi "Zgjoi" nga 28 tetori shfaqet në kinematë kosovare

Nga 28 tetori, filmi “Zgjoi” me regji të Blerta Bashollit, do të shfaqet në kinemanë “Cineplexx” në  Prishtinë dhe Prizren.

Rikthehen premierat në Kinemanë 'ABC' në Prishtinë

Kinemaja 'ABC' në Prishtinë do të shfaqë nesër premierën e filmit ‘’No Time To Die’’.

Kreshnik Musolli: Mos furnizimi me materiale rrezikon premierën e baletit

Baleti Kombëtar i Kosovës do të sjellë këtë muaj premierën e baletit, “Tanzminiaturen” & “Tangata”. Premiera e kësaj shfaqje është planifikuar të shfaqet më 21 tetor 2021, ...