Postet nga: Premier League

Formacionet zyrtare: Liverpool – Arsenal (FOTO)

Janë publikuar formacionet startuese për derbin e xhiros së tretë në Premierligë mes Liverpoolit dhe Arsenalit, që luhet nga ora 21:00.

Crystal Palace kalon në epërsi ndaj Manchester Unitedit (VIDEO)

Crystal Palace ka kaluar në epërsi ndaj Manchester Unitedit, në minutën e 7’ me mesfushorin anglez Andros Townsend në minutën e 7’ pas një asisti të mirë nga Schlupp.

Muriçi pritet t’i bashkohet ish-kampionit të Premier Ligës

Portieri i Manchester Cityt dhe Kosovës, Arijanet Muriç pritet t’i bashkohet një klubi të ri.

Manchester United fiton me lehtësi ndaj Burnemouthit (VIDEO)

Manchester United ka shënuar një fitore të lehtë ndaj Bournemouthit me rezultat 5-2, ndeshje e vlefshme për xhiron e 33-të në Premierligë.

Formacionet zyrtare, Manchester City – Liverpool (FOTO)

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Manchester City – Liverpool, që luhet në kuadër të xhiros së 32-të në Premierligë nga ora 21:15.

Chelsea fiton me vështirësi ndaj Aston Villës (VIDEO)

Chelsea ka shënuar një fitore të vështirë ndaj Aston Villës me rezultat 2-1, në kuadër të xhiros së 30-të në Premierligë.

Newcastle fiton me lehtësi ndaj Sheffieldit (VIDEO)

Newcastle United ka shënuar fitore të lehtë ndaj Sheffield Unitedit, me rezultat 3-0, e cila u luajt në kuadër të xhiros së 30-të në Premierligë.

Formacionet zyrtare: Aston Villa – Chelsea

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Aston Villa – Chelsea, e cila luhet në kuadër të xhiros së 30-të në Premierligë.