Postet nga: Posti i presidentit

Haradinaj: PDK ia ka borxh AAK-së votën për Presidentin

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nuk sheh opsion tjetër për postin e presidentit përveç kreut të saj Ramush Haradinaj.

PDK-ja - e vetmja mundësi për shpëtimin e Qeverisë Hoti

Përfshirja e PDK-së në koalicionin qeverisës ose edhe mundësia që kjo parti të propozojë kandidatin për president të vendit pas dorëheqjes së Hashim Thaçit ...

Mustafa: Për presidentin duhet marrëveshje ose shkojmë në zgjedhje

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë që për zgjedhjen e presidentit të vendit duhet të ketë një marrëveshje të gjerë dhe nëse ajo nuk arrihet ...

AAK nuk pajtohet që postin e presidentit ta marrë VV-ja

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, në Argument Plus deklaroi se AAK nuk pajtohet që postin e presidentit ta marrë Vetëvendosja, dhe se kandidati i tyre për president ë...

A do të garojë dikush nga familja Jashari për president të Kosovës?

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, njëherësh anëtar i familjes heroike Jashari, ka shprehur gatishmërinë e kësaj familjeje që të kandidojë për ...

Isa Mustafa qorton Haradinajn, e akuzon për mungesë të disiplinës në qeverisje

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa ka kërkuar bashkëpunim dhe besim reciprok të të gjithë akterëve në kuadër të dialogut Kosovë- ...

Kurti kërkon koordinim me Thaçin për politikën e jashtme

Kryeministri Albin Kurti i është përgjigjur deklaratave të Presidentit Hashim Thaçi për kandidimin e tij prapë për president vitin e ardhshëm.

(VIDEO) Haxhiu: Vetëvendosje asnjëherë nuk e ka kërkuar postin e Presidentit

Albulena Haxhiu, deputete e Lëvizjes Vetëvendosje, ka thënë që në bisedimet e deritanishme asnjëherë LVV nuk e ka kërkuar postin e Presidentit.