Postet nga: Portugali

Zhdukja e britanikes Madeleine McCann, Policia po analizon gjësende pas kërkimeve në rezervuar në Portugali

Disa objekte u gjetën gjatë kontrollit në një rezervuari portugez në lidhje me zhdukjen e britanikes, Madeleine McCann 16 vjet më parë, thonë zyrtarët gjermanë.

Policia gjermane nis kërkime në rezervuar, 16 vite pas zhdukjes së 3-vjeçares Madeleine McCann

Autoritetet gjermane kanë konfirmuar se po kryejnë kërkime në një rezervuar në jug të Portugalisë që dyshohet të këtë lidhje më zhdukjen e vajzës britanike Madeleine McCann ...

Vriten me thikë dy gra në një qendër myslimane në Portugali

I dyshuari për vrasjen me thikë të dy grave në një qendër myslimane ismailite në Lisbonë është qëlluar nga Policia portugeze.

Filharmonia e Kosovës mban dy koncerte këtë javë në Portugali

Kori dhe Orkestra e Filharmonisë së Kosovës do të prezantohen me dy koncerte në Portugali gjatë kësaj jave. Një koncert do ta ketë sot në Lisbonë, ndër ...

Kori Siparantum nga Kosova triumfon në Portugali (VIDEO)

Kori Siparantum nga Kosova të dielën doli e para në festivalin prestigjioz të muzikës korale që u mbajt në Lisbonë të Portugalisë.

Një gjerman shpallet i dyshuar 15 vite pas zhdukjes së një tre vjeçareje në Portugali

Gjermani Christian Brueckner po cilësohet si i “dyshuari zyrtar” një rast që kishte ndodhur 15 vite më parë në Portugali.

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në Portugali

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, e ka nisur vitin 2022 si kampione. Ajo e ka fituar medaljen e artë në garën Grand Prix që po mbahet në Portugali.

Portugalia vazhdon gjendjen e jashtëzakonshme

Portugalia ka njoftuar të enjten se do të vazhdojë gjendjen e jashtëzakonshme për 15 ditë, teksa lehtëson në mënyrë graduale masat e izolimit të vendosura në mesin ...