Postet nga: Politikë

Një seri vrasjesh ndërmjet dy klaneve prek Zvicrën dhe Kosovën

Hulumtimi i Radio Televizionit Zviceran për vrasjet në Kosovë e Zvicër ndërmjet dy familjeve kosovare

Sot mot më i freskët në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se të shtunën parashihet të ketë rënie në vlerat e temperaturave maksimale, për shkak të prezencës së masave ajrore të ...

Abelard Tahiri kërkon llogari nga kryeministri për etapat e dialogut

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri ka kërkuar nga kryeministri Albin Kurti, llogari se pse po fillon procesi i dialogut pa i parë ...

Varhelyi: Kosova do t’i pranoj rreth 100 mijë vaksina nga Pfizer/BionNtech

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Evropian Oliver Varhelyi, është pritur nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti me të cilin kanë vizituar sallën “1 tetori” në ...

CovidRezultatet-2020

Katër persona me COVID-19 kanë vdekur brenda 24 orëve

Brenda 24 orëve, katër persona kanë vdekur me COVID-19 në Kosovë.

COVID-19 Rezultatet

75 raste pozitive me COVID-19 në Kosovë

Nga testimet e 1 mijë e 312 mostrave të marra nga Sherbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, kanë rezultuar 75 raste pozitive me COVID-19 ...

Moti gjatë dy ditëve të ardhshme në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se të mërkurën parashihet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell.

23,950 qytetarë janë vaksinuar deri dje me 'AstraZeneca'

Sot një muaj në Kosovë pati filluar vaksinimi me “AstraZeneca”,  vaksinë kundër COVID-19.