Postet nga: Politikë

Pamje - Interesim i lartë i qytetarëve për vaksinim në sallën “1 Tetori” në Prishtinë

Nga sot ka filluar vaksinimi anti-COVID-19 për personat mbi 65 vjeç, me prioritet personat e regjistruar në platformën e- Kosova.

Rënie e ndjeshme e të prekurve me COVID-19 gjatë 24 orëve në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike nëpërmes raportit ditor ka njoftuar se nga 1,494 mostra të testuara, 49 prej tyre kanë rezultuar pozitivë me SARS-CoV-2.

Borrell i jep kohë Kurtit të bëhet gati për dialog me Serbinë

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell theksoi edhe njëherë domosdoshmërinë e liberalizimit të vizave për Kosovën dhe shpjegoi se dialogu Serbi – Kosovë do ...

Ajër me cilësi të pranueshme në Kosovë

Shumica e qyteteve në Kosovë sot kanë ajër me cilësi të pranueshme.

Raporti: Ballkani Perëndimor, një udhëkryq i krimit të organizuar, drogave, azilkërkuesve dhe parave të pista

Rrjeti “Nisma Globale Kundër Krimit të Organizuar Ndërkombëtar” publikoi sot një raport mbi flukset e emigrantëve, drogës dhe parave të pista në Ballkanin Perëndimor.

Mbi buxhetin për trashëgiminë, shtëpitë kopje prej “guri” përkujtojnë Luftën e Kosovës

Të ndërtuara me tulla, dhjetëra shtëpi kopje prej guri të njohura si ‘kulla’ janë shfaqur në të gjithë Kosovën për ta përkujtuar luftën ...

Mot i ndryshueshëm gjatë pesë ditëve të ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se në pesë ditët e ardhshme do të mbajë mot i ndryshueshëm.

Hezitim i mjekëve për t’u vaksinuar dekurajoi qytetarët

Interesimi i shtuar i punonjësve shëndetësorë për t’u imunizuar kundër koronavirusit me dozat e vaksinës së Pfizer/BioNTech dhe hezitimi i tyre pë...