Postet nga: Politikë

Rreth 21 mijë persona të vaksinuar me “AstraZeneca” në Kosovë

Vaksinimi me vaksinën "AstraZeneca" kundër SARS-CoV-2 është duke vazhduar në sallën "1 Tetori" në Prishtinë dhe Qendrat Kryesore të Mjekësisë Familjare në komuna tjera.

Deri më tani janë vaksinuar 1,898 të moshuar

Edhe sot po vijon vaksinimi në Qendrën e Vaksinimit në sallën “1 Tetori”. Në këtë qendër deri në mesditë u vaksinuan 220 të moshuar. Ndërsa nga procesi ...

Shpenzimet e papritura që nuk i mbulon paga

Afër 50 për qind e ekonomive familjare në Kosovë nuk mund të mbulojnë, me mjete vetanake, një shpenzim të papritur prej 100 eurosh. Kështu thuhet në një raport të ...

12 mijë e 760 raste aktive me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur numri total i rasteve pozitive me koronavirus është 100,655 raste nga 493,776 persona të dyshimtë në ...

Moti nesër - reshje shiu e bore, të enjten i vranët

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të mërkurën do të mbajë mot i vranët me reshje shiu dhe bore, ndërsa të enjten mot kryesisht ...

Rastet pozitive me COVID-19 nga 3,788 mostrat e testuara

494 persona kanë rezultuar të infektuar me COVID-19 në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit.

12 persona të prekur me COVID-19 vdiqën brenda 24 orëve

Brenda 24 orëve janë raportuar 12 raste të vdekjes nga COVID-19.

Tetë persona kanë vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

Tetë persona kanë vdekur në Kosovë si pasojë e infeksionit me COVID-19 në 24 orët e fundit.