Postet nga: Politika

Arsimi i politizuar në Malishevë, Begaj: Të gjithë drejtorët kanë simpati për Nismën

Komuna e Malishevës ka 42 shkolla. KALLXO.com ka gjetur se 6 drejtorë të këtyre shkollave janë simpatizantë apo anëtarë të Nismës Socialdemokrate, parti kjo e cila udhë...

Arrestimi i Haki Rugovës, reagon i vëllai

Nesër në ora 10:00 Haki Rugova pritet të del para gjyqtarit në Gjykatën Themelore të Pejës.

Ekonomia ia sheh sherrin politikës

Kosova është duke kaluar nga një krizë politike në tjetrën dhe kjo ka ngufatur ekonominë e cila sivjet pritet të goditet më së rëndi në dhjetë vjetët ...

Rrezikohen kreditë ndërkombëtare, qeveria nuk mund t’i çojë në Kuvend

 

Deputetët europianë letër politikanëve: Formimi i Qeverisë së re do t'i minojë institucionet

Disa deputetë të parlamenteve nga Europa kanë drejtuar kritika tek liderët në vend për situatën e krijuar politike gjatë pandemisë së COVID-19.

Hapen dyert drejt një krize tjetër politike në Kosovë

 

Coronavirusi nuk është sëmundja e vetme që bezdis Ballkanin

Të gjesh një ilaç ndaj pandemisë aktuale që përfshin Ballkanin Perëndimor - dhe botën - mund të jetë më e lehtë sesa ta dekontaminosh rajonin nga ndikimi ...

BE-ja u kërkon partive në Kosovë t’i kenë prioritet qytetarët

Bashkimi Evropian i paralajmëroi politikanët kosovarë se prioritet i tyre në këto momente duhet të jenë qytetarët dhe jo interesat politikë.