Postet nga: Policia

Katër të lënduar në aksidentin te rrethrrotullimi

Katër persona janë lënduar në aksidentin që ka ndodhur sonte rreth orës 22:00, në rrethrrotullimin në dalje të Prishtinës.

Ushtria belge në ndjekje të “Rambos” radikal të armatosur deri në dhëmbë!

Në Belgjikë, ka nisur një gjueti e vërtetë njeriu në të cilën janë përfshirë forcat speciale të njësive të policisë federale dhe trupa ushtarake.

Shkarkohet drejtori i Hetimeve në Policinë e Kosovës

Drejtori i Departamentit të Hetimeve në Policinë e Kosovës, Riza Shillova është shkarkuar nga detyra që kishte.

Aksident në magjistralen Gjakovë-Deçan

Një aksident komunikacioni ka ndodhur pak minuta më parë në fshatin Carrabreg në rrugën magjistrale Gjakovë-Deçan.

Policia arreston tre persona për vjedhje, falsifikim të parasë dhe vjedhje grabitqare

Policia në Mitrovicë ka njoftuar se ka bërë identifikimin e tre personave të dyshuar për kryerjen e disa veprave penale në zonën e Komunës së Vushtrrisë

Detaje nga dosja e Prokurorisë për rastin e dhunimit të 14 vjeçares në Mitrovicë

Sot para Gjykatës në Mitrovicë kanë dal dy të arrestuarit njëri 35 e tjetri 34 vjeçar, si të dyshuar se mes datave 17 dhe 18 maj kishin dhunuar një të mitur ...

Dhunimi i të miturës në Mitrovicë, Prokuroria kërkon paraburgim për të dyshuarit

Sot Policia në Mitrovicë ka njoftuar se janë arrestuar dy persona  të dyshuar për dhunim.

Policia e Mitrovicës ka filluar projektin për parandalimin e rasteve të sulmeve seksuale

Policia e Mitrovicës ka njoftuar se ka filluar me implementimit të Projektit ,,Mjaft më”.