Postet nga: policia shqiptare

VIDEO - Kapen 67 refugjatë ilegalë në kufirin Kosovë – Shqipëri

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot gjatë ditës janë kapur rreth 67 refugjatë në Vermicë, të cilët ishin duke e kaluar ilegalisht kufirin Kosovë – Shqipëri.

Erdhi nga Brazili, policia shqiptare jep detaje për 45 kg kokainë që u kapën në Durrës

Policia në Shqipëri ka dhënë detaje për kapjen e një sasie kokaine në portin e Durrësit, mbrëmjen e sotme.

Pamje - Policia në Tiranë rrit gatishmërinë në prag të ndeshjes Roma-Feyenoord

Ndeshja e Ligës së Konferencës, Roma dhe Feyenoordi që do të zhvillohet sonte ka rritur praninë e forcave policore shqiptare në Tiranë.

Policia shqiptare jep detaje nga dhuna e mbrëmshme e tifozëve në Tiranë

Policia shqiptare në Tiranë ka bërë të ditur se mbrëmë janë shoqëruar në stacion policor 60 tifozë të huaj, 48 prej tyre italianë dhe 12 holandezë, pas incidenteve në rrugë...

Pamje - RENEA garon me SWAT

Forcat speciale të Policisë së Shqipërisë janë renditur në vendin e 10-të në mesin e 41 forcave speciale nga e gjithë bota.

'Duam drejtësi!' - Familjarët e 8-vjeçarit të vrarë thyejnë xhamat e gjykatës, përplasje me policinë

Familjarët e 8-vjeçarit, Mateo Vasiu kanë hyrë me forcë në ambientet e Gjykatës së Fierit dhe thyer xhamat e derës hyrëse, ndërsa sot pritet ...

Operacion ndërkombëtar në Shqipëri, vlonjati kapet me 400 kilogramë drogë

Policia e Shtetit ka njoftuar se në kuadër të marrëveshjes ndërmjet Ministrisë së Brendshme dhe Frontex, për kontrollin e kufijve detarë, gjatë një operacioni antidrogë të ...

Shqipëri, ‘Tradhtarët e luftës' kundër COVID-19: Oficerët e policisë nën akuzë për korrupsion

Një hetim i prokurorisë së Korçës dhe SHÇBA-së zbuloi se masat drastike të qeverisë kundër shkelësve të ndalim-qarkullimit me automjete gjatë emergjencës shëndetësore ...