Postet nga: policia shqiptare

I mituri i zhdukur në Prizren gjendet në Shqipëri

Policia e Kosovës ka njoftuar se në bashkëpunim me Policinë e Shqipërisë kanë gjetur të miturin L.G. i cili ishte raportuar i zhdukur në Prizren.

Mjetet nisin lundrimin, në Vlorë policia verifikoi dokumentacionin pas bllokimit

Përgjatë gjithë vijës bregdetare të Vlorës ditën e sotme nuk është vërejtur asnjë mjet lundrues të qarkullojë në det, përveç atyre të licencuara.

Vizitorë të Shqipërisë kujdes, Policia ka ashpërsuar masat

Policia rrugore në Lezhë gjatë fundjavës ka shtuar masat me qëllim parandalimin e aksidenteve dhe krijimin e lehtësirave për përdoruesit e rrugës gjatë sezonit ...

VIDEO - Kapen 67 refugjatë ilegalë në kufirin Kosovë – Shqipëri

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot gjatë ditës janë kapur rreth 67 refugjatë në Vermicë, të cilët ishin duke e kaluar ilegalisht kufirin Kosovë – Shqipëri.

Erdhi nga Brazili, policia shqiptare jep detaje për 45 kg kokainë që u kapën në Durrës

Policia në Shqipëri ka dhënë detaje për kapjen e një sasie kokaine në portin e Durrësit, mbrëmjen e sotme.

Pamje - Policia në Tiranë rrit gatishmërinë në prag të ndeshjes Roma-Feyenoord

Ndeshja e Ligës së Konferencës, Roma dhe Feyenoordi që do të zhvillohet sonte ka rritur praninë e forcave policore shqiptare në Tiranë.

Policia shqiptare jep detaje nga dhuna e mbrëmshme e tifozëve në Tiranë

Policia shqiptare në Tiranë ka bërë të ditur se mbrëmë janë shoqëruar në stacion policor 60 tifozë të huaj, 48 prej tyre italianë dhe 12 holandezë, pas incidenteve në rrugë...

Pamje - RENEA garon me SWAT

Forcat speciale të Policisë së Shqipërisë janë renditur në vendin e 10-të në mesin e 41 forcave speciale nga e gjithë bota.