Postet nga: policia serbe

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i bëjnë thirrje Serbisë që vrasësit e vëllezërve Bytyqi të nxirren para drejtësisë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë bërë thirrje sërish Serbisë që të nxjerrë para drejtësisë personat përgjegjës të ekzekutimit të tre shqiptaro-amerikanëve, ...

Policia ndalon mbajtjen e festivalit “Mirëdita, Dobar Dan!” në Beograd

Ministri i Brendshëm serb Ivica Daçiç urdhëroi që festivali “Mirëdita, Dobar Dan!” të ndalohej për arsye sigurie, ndërsa gazetarët dhe disa organizatorë që ...

Festivali 'Mirëdita - Dobar dan', ekipit nga Kosova nuk i lejohet të shkojnë në Beograd

 

Gjykimi për krime lufte ndaj Sllagjan Trajkoviqit, dëshmitari: Policia serbe na e rrethoi shtëpinë dhe na maltretoi

Momentet kur famija e tij u rrethua nga policia serbe në majin e vitit 1999 në Vushtrri dhe keqtrajtimet që iu bënë në burg, i rrëfeu në gjykatë dë...

Sekretari i Zyrës ndërlidhëse të Kosovës në Serbi pretendon se u provokua nga policia serbe në kufi

Sekretari i Zyrës ndërlidhëse të Kosovës në Serbi, Fatmir Haxholli ka thënë të martën më 12.03.2024 është provokuar nga autoritetet policore (mbrojtja e afërt) ...

Arrestimi i ish-ushtarit të UÇK-së, MPJD: Janë njoftuar mekanizmat ndërkombëtarë për veprimet e Serbisë ndaj qytetarëve të Kosovës

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës ka bërë të ditur se pas njoftimit për arrestimin e dy qytetarëve të Republikës ...

Beograd, Policia përdor forcën dhe arreston protestues

Pas sulmeve me gjësende të forta në drejtim të Kuvendit Komunal të Beogradit, kanë ndërhyrë forcat policore, të cilët përdorën kërbaçët dhe arrestuan ...

Presionet politike ndaj kulturës në Bujanovc, flet krijuesi Gani Veseli

Polica serbe ndaloi për më se dy orë producentin Gani Vesli dhe drejtorin e Shtëpisë së Kulturës në Bujanovc, Jetmir Ismaili, duke urdhëruar edhe ndalimin e ...