Postet nga: Policia Kufitare

Lista Serbe: Dënojmë çdo lloj kërcënimi të sigurisë pa marrë parasysh se nga cila anë vjen

Lista Serbe ka reaguar pasi njësia policore e Stacionit Policor për Mbikëqyrjen e Kufirit në Zubin Potok, derisa ka qenë duke vendosur një barkë patrulluese në Liqenin ...

Reagon Kurti pas të shtënave drejt policisë në veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi njësia policore e Stacionit Policor për Mbikëqyrjen e Kufirit në Zubin Potok, derisa ka qenë duke vendosur një ...

Reagon ministri Sveçla pas të shtënave drejt policisë kufitare në veri

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar pasi njësia policore e Stacionit Policor për Mbikëqyrjen e Kufirit në Zubin Potok, derisa ka qenë ...

Rreth 10 të shtëna me armë drejt policisë kufitare në veri

Rreth orës 11:25, njësia policore e Stacionit Policor për Mbikëqyrjen e Kufirit në Zubin Potok, derisa ka qenë duke vendosur një barkë patrulluese në Liqenin e Ujmanit ë...

Policia Kufitare e Kosovës kap 57 dele dhe 6 lopë që po kontrabandoheshin nga territori i Maqedonisë së Veriut

Sot rreth orës 17:10 në fshatin Ramijan te Vitisë, në një kamion me targa të Kosovës i drejtuar nga H.K., gjatë një kontrolli nga njësia e Policisë ...

Policia e Kosovës identifikon dy BMW X6 të vjedhura në vitin 2010 (FOTO)

Policia Kufitare e Kosovës në Vërmicë ka idenfikuar dy vetura BMW X6, të vjedhura në vitin 2010.

Tentuan të kontrabandonin ujë 'zem-zem' dhe sirianë në Kosovë, parandalohen nga policia

Policia e Kosovës ka njoftuar se Policia Kufitare në lindje ka parandaluar dy raste të kontrabandës, një me mallra dhe një tjetër me emigrantë.

Pamje - Policët e arrestuar në Gjakovë arrijnë në IPK

Më shumë se 40 policë kufitar të arrestuar nga aksioni i sotëm i Inspektoratit Policor të Kosovës në Gjakovë kanë arritur në objektin e IPK-së ku edhe do të ...